14. 5. 2013 HC Sparta

Petr Ton zůstává ve Spartě. Hovorka končí

Úspěšná spolupráce trvající již deset let bude mít pokračování. Petr Ton, aktuálně druhý nejlepší střelec historie klubu, prodloužil se Spartou kontrakt o další sezonu. „Mám tenhle klub rád a chci s ním dosáhnout ještě nějakého většího úspěchu,“ říká Ton. V holešovickém týmu naopak končí slovenský útočník Marek Hovorka.

Petr Ton byl jedním ze zkušených hráčů, kterým končila po uplynulé sezoně smlouva. A jednání mezi Spartou a nejlepším střelcem klubu posledních let dopadla ke spokojenosti obou stran. „Petr bude ve Spartě pokračovat i v příští sezoně,“ potvrzuje Patrik Martinec, sportovní manažer klubu.

Nejlepší střelci sparťanské historie

• 1. Jiří Zelenka - 254 gólů
  • 2. Petr Ton - 253 gólů
  • 3. Jan "Gusta" Havel - 246 gólů
  • 4. Richard Žemlička - 244 gólů
  • 5. Vladimír Zábrodský - 228 gólů

„Je to hráč, který ovládá kanadské bodování nejen klubové, ale i extraligové. Řekli jsme si oba, co od následující sezony očekáváme. V tomto ohledu jsme se dohodli na spoustě věcí,“ řekl před několika dny kouč Josef Jandač. „Druhou věcí byla technická stránka jeho kontraktu, kde bylo potřeba dojít ke kompromisu z obou stran. Je třeba říci, že se nejednalo o finance,“ doplňuje Jandač.

Jednání nakonec dospěla do zdárného konce a devětatřicetiletý útočník v úterý zhruba hodinu po poledni podepsal nový kontrakt. „Ve Spartě jsem zažil dobré i špatné časy a jsem s tímto klubem spjatý. Jsem rád, že mohu pokračovat ve své kariéře i nadále tady,“ tvrdí Ton, který se Spartou v posledních dvou sezonách skončil ve čtvrtfinále. „Věřím, že můžeme udělat větší úspěch než jen postup do play off,“ dodává.

V mužstvu naopak končí Marek Hovorka. Slovenský útočník přišel do Sparty v průběhu minulé sezony, ovšem nyní je z kádru uvolněn, do přípravy na nadcházející ročník se již nezapojil. „Je jedním z hráčů, kteří přepustí místo mladším klukům, jenž musejí podle nových svazových regulí mít své místo v týmu. Je to podobný případ jako třeba Sacha Treille nebo Adam Lapšanský,“ vysvětlil trenér Jandač.