8. 3. 2013 Tereza Velikovská

Philipp: Ponaučení? Nesmíme faulovat!

T ř i n e c - Před první bitvou na půdě Ocelářů si sparťané kladli na srdce hlavně dvě věci. Pohlídat nebezpečné třinecké útočníky a vyvarovat se vyloučení. Ani jedno se jim bohužel nepovedlo. Bez trestu zvládl zápas, ve kterém Sparta prohrála 0:4, obránce RADEK PHILIPP. A stejně jako spoluhráči zpytoval po nepovedeném vstupu do vyřazovacích bojů svědomí.

Philipp přitom navíc utkání dohrával se zraněnou rukou. "Upadl jsem na ruku a mám natažené vazy, ale hrát se s tím jakž takž dalo," upřesnil. A výsledek zápasu mu rozhodně k lepší náladě nepomohl. Sparta inkasovala už ve druhé minutě a sama navíc v první dvacetiminutovce neproměnila dvě trestná střílení. "Samozřejmě se to mohlo vyvíjet jinak, ale na kdyby se nehraje. Prostě jsme to nezvládli," mrzelo vysokého beka.

Radek Philipp

Před zápasem si Pražané plánovali hlavně uhlídat snipera Růžičku a nenechat se zbytečně vylučovat. "Na nebezpečné třinecké útočníky a na fauly jsme si měli dávat pozor, bohužel jsme se jich dopouštěli. Vyloučení pramenily z toho, že jsme měli špatný pohyb. Kdybychom ho měli lepší, tak se těch faulů nedopustíme. Hráči Třince byli živější a fauly si vynutili. V tom byl největší problém," našel Philipp rychle hlavní příčinu neúspěchu.

Ani kanonýra Růžičku se uhlídat nepovedlo, nejproduktivnější hráč základní části zvyšoval ve 31. minutě v přesilové hře čtyř proti třem již na 3:0. "Na první lajnu jsme byli upozorňováni, i druhý útok s Polanským mají výborný. Bohužel jsme je neuhlídali a dostali jsme góly v oslabení. Musíme se zamyslet nad tím, proč jsme udělali tolik faulů," uvědomuje si.

Hráče nepochválil za páteční výkon ani kouč Josef Jandač, právě naopak. "Nebyl spokojený, vyčinil nám, ale nepomohlo to. Všichni si k zápasu něco řekli. Dneska nám to nevyšlo, musíme se z toho poučit a v sobotním utkání odevzdat úplně jiný výkon," burcuje Philipp.

V sobotu chtějí sparťané porážku odčinit a odvézt z Třince vyrovnaný stav série. "Ponaučení? Že nesmíme faulovat, už na začátku série jsme věděli, že mají výtečné přesilovky. A dopadlo to, jak to dopadlo. A co se týká naší produktivity, je to jednoduché. Musí tam zůstat nějaký hráč, který cloní brankáři a dělá před ním špinavou práci," připomněl zkušený obránce, co by na Oceláře mělo platit.