26. 6. 2013 Jiří Liebreich

Philipp: Z přípravy mám nejradši sprchu

Suchá příprava "A" týmu Sparty je v plném proudu, sparťané se v holešovické Tipsport areně střídají po skupinkách v rámci tvrdého kondičního tréninku. To vše mj. pod dohledem kondičního trenéra a specialisty Brandona Boveeho. I o jeho praktikách pohovořil zkušený obránce týmu RADEK PHILIPP: "Značnou část ze cviků, které provádíme pod jeho vedením, většina spoluhráčů nikdy nedělala," konstatuje.

Co mám rád ze suché přípravy? Možná tak sprchu...

V týmu je mnoho nových hráčů, jak probíhá klasické seznamování před sezonou?
V týmu je sice hodně nováčků, v předešlých ročnících jsme ale hráli proti sobě, už se víceméně známe. Někteří se znají z dřívějších společných působišť. V seznamování tak není absolutně žádný problém.

Tým je nyní v té nejtvrdší suché přípravě, jak vám zatím ta vychází?
Oproti minulým sezonám je to letos něco úplně jiného, protože s námi trénuje Brandon Bovee. Ten má své cviky, já k tomu mohu dodat jen tolik, že je příprava hodně kvalitní. Cvičení má velmi dobře připravené. Myslím si, že značnou část ze cviků, které provádíme, většina spoluhráčů nikdy nedělala.

Letní příprava nepatří mezi oblíbené fáze sezony, co ze suché přípravy máte nejradši a co naopak nesnášíte?
Asi jako většina nemám rád běhy. Také kardio, kde se sleduje srdíčko. A co mám rád? Možná tak sprchu po tréninku. (smích)

Radek Philipp

Kde hledáte motivaci do fyzicky náročného letního tréninku?
Nedělá mi to žádné problémy. I když je příprava tvrdá, tak hlava není pod takovým tlakem, jako když je sezona, hrají se zápasy. Mně letní příprava nevadí, naopak jsem rád, že mohu být s klukama, a že se s nimi mohu měřit. Přeci jen ti mladí jsou trochu jinak běžecky vybavení.

Nejvíce se těším na Jyväskylu

Trenér Josef Jandač je znám pro svou přísnost a autoritu, projevuje se tak i během současných suchých cvičení?
Probíhá to tím stylem, že Pepa vždy přijde, seřve nás, že děláme všechno špatně a zase odejde. (smích) Je přísný a tak to má být. Kdybychom měli hodného trenéra, tak bychom nedopadli moc dobře.

Tým čeká European Trophy, v čem je soutěž nejvíce přínosná?
Je to dobrá příprava. Ten projekt soutěže je sice v plenkách, zápasy jsou ale kvalitní. Je to lepší, než abychom hráli se slovenskými týmy, či s týmy z 1. ligy. Tím pochopitelně ale nechci nikoho urážet! S extraligovými soupeři se střetáváme často během sezony, i proto je ET velkým zpestřením.

Na kterého soupeře v rámci European Trophy se těšíte nejvíce a proč?
Já se nejvíc těším na Jyväskylu, protože tam hraje kamarád Péťa Hubáček.

Jaký vliv mají dle vašeho názoru výsledky z přípravy na úvod ligové sezony?
Tak samozřejmě, že je lepší, když se vyhrává. Nechceme se už před ligou dostat pod tlak. Ty zápasy by ale měly sloužit k tomu, aby se tým dal dohromady a zápas od zápasu se zlepšoval.

V Americe se v posledních dnech rozhodovalo o vítězi Stanley Cupu, sledoval jste finále? Komu jste přál vítězství?
Když byla ve zprávách reportáž, tak se na to samozřejmě mrknul, jinak ale ne. Ve finále jsem fandil Bostonu. Jsou tam Krejčí s Jágrem. Jardovi to přálo hodně lidí, už jen proto, co všechno pro český hokej udělal. Pro něj by to bývala byla hezká tečka za letošní sezonou.

K tématu Jágr – ve Stanley Cupu se střelecky trápil, přes 20 zápasů nevstřelil branku, jeho kritika sílila. Řada odborníků ho ale naopak řadila k nejužitečnějším členům týmu Bostonu. Dokázal byste si tipnout, kdy uvidíme Jágra v extralize?
Sice se střelecky trápil, stále byl ale velmi platný. Počet bodů, co v sezoně udělal, mu může řada hráčů závidět, spousta z nich by tak úspěšná nebyla. Když hrál při výluce extraligu, tak stále prokazoval, že je to extratřída. Jeho čas pro návrat podle mě ještě nepřišel.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Konečný & Slavíček: Starší hráči nám pomohli

Kudrna: Kabina mi chybí, těším se zpátky

Machovský: Konkurence nás posouvá dál

Permanentky na novou sezonu v prodeji!