6. 2. 2011 Tereza Velikovská

Philipp: Zkazili jsme si to svou nedisciplinovaností

P r a h a - Zápas s Českými Budějovicemi začal pro obránce Radka Philippa skvěle, v šesté minutě vstřelil v přesilové hře první branku Sparty. Hosté však dokázali otočit ze stavu 0:3 na 5:3 a statný obránce ve třetím dějství neudržel nervy na uzděa připsal si 14 trestných minut a trest do konce utkání.

Tak skvělý vstup do zápasu Sparta tuto sezónu mockrát nezažila. Po brance Radka Philippa, kterého našel v přesilovce na útočné modré čáře přesnou zpětnou nahrávkou Petr Ton, se v početní výhodě trefil i Lukáš Luňák. Třetí branku přidal v 16. minutě Tomáš Karpov.

Radek Philipp

Ale druhá třetina byla pro Spartu zlým snem. Po brankách Gulaše, Vydareného a Mertla bylo rázem vyrovnáno. „Nastoupili jsme do druhé třetiny s tím, že budeme pořád hrát svůj hokej. Zkazili jsme si to svou nedisciplinovaností, nechali se vyloučit a šli jsme do tří,“ litoval Philipp. Právě to byl podle něj klíčový moment zápasu: „Potom jsme dostali gól, který Budějovice nastartoval a začalo se to otáčet. Začali jsme bránit, Budějovice nás začaly přehrávat.“

Sparta se ve druhé a třetí třetině trápila, čtvrtou branku nedokázala přidat ani v přesilové hře pěti proti třem. „Přesilovku pět na tři jsme měli určitě využít. Bohužel jsme ji nevyužili a celé jsme to zkonili,“ mrzelo Philippa. Naopak České Budějovice dokázaly přidat ještě další dvě branky, trefili se znovu Gulaš a Květoň.

Třetí třetinu se na ledě značně přiostřilo, celkem bylo v zápase uděleno 18 dvouminutových trestů, Brošovi s Philippem rozhodčí udělili osobní desetiminutový trest. Radek Philipp dostal po zásahu spoluhráče do oblasti hlavy a krku navíc za protesty i trest do konce utkání a musel předčasně do kabiny. „Mrzí to, nás to se*e strašně moc a vyústilo to i v to, že jsem dostal tresty,“ kál se Philipp.

Sparta tak díky střelecké impotenci ve dvou třetinách zápasu podlehla soupeři z Českých Budějovic ve všech čtyřech vzájemných zápasech. „Po zápase bylo v kabině ticho, kluci jsou nas*aní a smutní. Je to škoda,“ uzavřel smutně bek s číslem 52 na zádech.