17. 5. 2012 Robin Mana

Philipp a Pacovský hodnotí úvod přípravy

Podobně jako v loňském roce, i letos začala Holešovickým příprava na začátku května. Počasí nebývale přeje, a tak se její velká část může odehrávat nejen v Tipsport Aréně, ale i pod širým nebem. Její úvod krátce zhodnotili obránce Radek Philipp a útočník Dominik Pacovský.

Brzký začátek přípravy hráči vesměs vítají. „Lepší by bylo mít samozřejmě ještě volno, protože to by znamenalo, že jsme skončili sezonou mnohem později, ale jinak jsem rád, že už trénujeme,“ říká Philipp, který strávil část dovolené s rodinou ve Spojených arabských emirátech.

To jeho kolega z útoku si sezónu prodloužil v Chomutově, kterému pomohl k vítězství v 1. lize. Do barážové série sice již nezasáhl, přesto si však působení v klubu pochvaluje. „Když jsem tam přišel, nebylo to úplně ono, ale cítil jsem, že časem se vše oživilo. Diváci tam vytvořili skvělou atmosféru, byla to prostě paráda,“ říká Pacovský a dodává, že i on se již nemohl začátku přípravy dočkat. „Bavili jsme se o tom s ostatními. Speciálně já jsem se po dlouhé době do přípravy vážně těšil, nebyl jsem na žádné dovolené, volno jsem trávil doma, a to rychle omrzí.“

Úvod přípravy se samozřejmě netýká hráčů, kteří plní své reprezentační povinnosti na probíhajícím mistrovství světa. Jak Philipp, tak Pacovský však shodně tvrdí, že jejich výkony na šampionátu nijak zvlášť nesledují. „Když pustím televizi a jde hokej, tak se rád podívám, ale že bych to nějak cíleně vyhledával, to určitě ne,“ říká Philipp.

Květen je celý ve znamení přípravy v Tipsport Aréně a okolí, až na začátku června pak Sparta odjíždí na týdenní soustředění do Železné Rudy. Opora zadních řad Sparty přiznává, že ještě nejde úplně do tuhého. „První týden byl takový náběhový, chodili jsme do posilovny, aby si tělo zvyklo na tu pravidelnou zátěž, ale později se budou dávky určitě zvyšovat.“ Na téma dalšího programu pak dodává, že po návratu ze soustředění čeká tým další fáze přípravy na Spartě a po čtrnáctidenním volnu se pak budou hráči hlásit trenérům v polovině července. Koncem měsíce již přijde řada i na led.

Ačkoli čeká Holešovické pestrý a náročný program, žádný vysloveně neoblíbený prvek v tréninku nemají. „Je to každý rok podobné, běhání, posilovna, kola, ty mám obzvlášť rád, ale že by bylo vysloveně něco, čemu bych se chtěl vyhnout, to ne. Super je příprava pod Michalem Hamršmídem, která je hodně pestrá a vytrhává nás z případných stereotypů,“ zakončuje s úsměvem Pacovský.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Klodner: První gól za Spartu? Skvělý pocit

SPA - PLZ 3:4p - Omlazený tým začal sezonu bodem

Forman: Věřím, že stadiony se začnou plnit

Informace o vstupenkách na hokejový pohár