7. 3. 2009 Pavel Hrdina

Pilař: Měli jsme krvavé oči

Z l í n - Sparťané potvrdili letité pořekadlo, že poslední krok bývá nejtěžší. Po vyhraném třetím zápase mohli čtvtfinálovou sérii ukončit, místo toho ale po obratu v první třetině zápas opět ztratili a zaslouženě prohráli. Že je za co si sypat popel na hlavu, věděl i Karel Pilař, který v zápase obdržel dva desetiminutové tresty.

Příčiny neúspěchu lze podle Pilaře najít v tom, že stejně jako Zlín v Praze se tentokrát sparťané nechali vyprovokovat. „Zase jsme přestáli ten začátek, vedli jsme 2:1. Pak jsme ale začali mít krvavé oči, nevím proč. Dělali jsme to, co Zlín u nás a prohráli jsme si ten zápas sami,“ litoval, že se mužstvo nechalo vyvést z rovnováhy.

Že se schyluje k prohře a že atmosféra v týmu není ideální, bylo na bíledni. Situaci v kabině popisoval zpovídaný hráč následovně: „Jsme dost zkušené mužstvo, trochu jsme na sebe zařvali. Víme, o co jde, takže si to řekneme a dáme se dohromady.“

Karel Pilař

Zároveň se ale tým nejspíš nedokázal dobře namotivovat. Při stavu 3:0 na zápasy podle obránce nosícího na zádech číslo 92 někteří hráči neodvedli pro vítězství maximum. „Je to vždycky těžké, vést 3:0 a být stoprocentně motivován, aby tam nebylo to uspokojení. I když jsme zkušení, někteří to zvládli a někteří ne. Ti, co to nezvládli, si to musí uvědomit a snad budeme hrát o hodně líp příště doma a zvládneme to už tam,“ upozorňoval bek na psychickou stránku výkonů hokejistů, která často rozhoduje zápasy.

Série je ovšem pořád pevně ve sparťanských rukou. V záloze má 3 mečboly, z toho dva na domácím ledě. „Myslím, že ta prohra pro nás byla i trochu dobrá. Dáme se dohromady, řekneme si, co jsme dělali špatně i dobře. Ani včera jsme ten začátek nechytli, pak jsme sice zapnuli a vyhráli jsme, ale i ta prohra může být pro něco dobrá,“uklidňoval se.

Bezprostředně po čtvrtém gólu Zlína dostal bek, který posílil Spartu v průběhu sezony svým návratem z Ruska, druhý desetiminutový trest. Ten pro něj znamenal automatickou stopku, spolu s Podlešákem byl dalším sparťanem předčasně poslaným do sprch. „Jsem součást mužstva, klíčový hráč na přesilovky, takže jsem jim (týmu) určitě moc nepomohl,“ kál se novinářům.

Sám šel proti verdiktu protestovat, mluvit o incidentu se mu po zápase ale moc nechtělo. „Nevím, nechci o tom mluvit. Prostě jsem zaslouženě dostal druhou desítku. Vedeme pořád 3:1 a jdeme dál. Nebudu se už k tomu vyjadřovat,“ nechal novinářům v hlavě otazníky.

Zlín po nejistých výsledcích mladého Sedláčka postavil do branky zkušeného Biegla. Pilaře tento strategický tah příliš nevzrušoval a nepřipisoval mu žádný podstatný vliv na výsledek střetnutí. „Já to nečekal, ale je to jejich věc. Ať si dělají, co chtějí. My se musíme soustředit na sebe. Myslím, že jsme prostě dnes nevyvinuli takový tlak jako předtím, a proto Zlín zaslouženě vyhrál. Dál k tomu nebudu nic říkat,“ zakončil krátké interview.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Aaron Irving je novou posilou Sparty!

​David Tomášek odchází do zahraničí

Přijďte na sparťanský den dětí!

Herní přípravu odstartujeme v srpnu