12. 3. 2015 Jiří Liebreich

Pilař: Zopakujme agresivitu, trpělivost i tým

První výhra je doma, ale co dál? Holešovičtí zvládli vstup do čtvrtfinále play off parádně. Filip Novotný vychytal čisté konto, o výhře 3:0 rozhodl ve vlastním oslabení Robert Sabolič. Další dva góly přidali sparťané v přesilovkách. Druhý nejvyšší ice-time zaznamenal zkušený obránce KAREL PILAŘ, který se o úvodním triumfu ochotně svěřil v pozápasovém rozhovoru, přičemž neopomněl ani recept do následujícího utkání.

S Hradcem jste v sezoně hráli 2:2 na zápasy, jak vypadal zápasový plán na defenzivně orientovaného protivníka? Vzhledem k úspěšnému výsledku se dá očekávat, že bude uplatněna stejná strategie i pro duel číslo dva…
Chtěli jsme hrát naši hru a zůstat trpěliví. Čekali jsme, že budou hrát ze zabezpečené obrany, takže jsme to nemohli otevřít. Nezmatkovat, když se nepovede pár přihrávek nebo když nedáme dlouho gól. Naštěstí jsme dali první branku rychle, dopadlo to dobře. Podobně to, doufám, proběhne i ve čtvrtek.

Karel Pilař

Zmiňujete první zásah Roberta Saboliče ve vlastním oslabení. Jak moc důležitá branka to byla vzhledem k tomu, že byl soupeřem Hradec? Bude první gól rozhodovat i ve druhém utkání?
Tentokrát to byl zásadní moment pro celý zápas. V play off to bývá velmi důležité, vstřelit první branku, není to ale záruka, že vyhrajete. Tentokrát nám to vyšlo, moc bych si přál, aby se to zopakovalo i ve druhém domácím utkání.

Čekal jste větší odpor Hradeckých? Vystupňují svou aktivitu ve druhém utkání?
Nějaké šance měli, všechny ale pochytal Novo (Filip Novotný). Kontaktní gól klidně dát mohli, zápas by pak vypadal úplně jinak. Každý očekával vyrovnaný zápas i sérii. Mohlo to skončit klidně 1:1, mohli jsme se tahat o výhru a hrát ještě teď. Nečekám, že do odvety soupeř něco na své hře změní. Tenhle styl hokeje jim přináší úspěch, nic si z toho dělat nebudou.

Poslední sekundy zápasu jste to byl právě vy, kdo měl puk na holi a v bezpečí za vlastní brankou vyhlížel konec. Jaký to byl pocit, sledovat standing ovation při vědomí vedení 1:0 na zápasy?
Já myslel hlavně na to, abychom ještě toho góla nedostali (smích). Sehráli jsme zápas dobře – dobře pro Novase. Máme zápas k dobru, série je otevřená. Pocit to byl skvělý.

Hrál jste proti týmu, za který jste si letos připsal několik startů při hostování. Byl to speciální zápas?
Je to zvláštní pocit, kluky dobře znám. Byl jsem tam spokojený, pomohli mi. Nyní se ale snažím o co nejlepší výkony v dresu Sparty.

Jak moc důležitá je vychytaná nula pro Filipa Novotného vzhledem k dalším kláním?
Novas to věděl už delší dobu, že bude jednička. Připravil se na to, my také. Měli jsme čas. Jenom dobře, že takhle začal. Je to jeden zápas, nemůžeme z toho dělat vědu.

Závěrem nám Karle prozraďte, co je to podstatné, co si má Sparta přenést do druhého holešovického utkání?
Agresivitu, trpělivost a tým!

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Konečný & Slavíček: Starší hráči nám pomohli

Kudrna: Kabina mi chybí, těším se zpátky

Machovský: Konkurence nás posouvá dál

Permanentky na novou sezonu v prodeji!