11. 1. 2013 Jiří Liebreich, Simona Fischmeisterová

Pilař s Hlinkou si pochvalují výhru v Brně

P r a h a - Teprve druhá vzájemná bitva mezi Spartou a Kometou Brno v této sezoně přinesla výhru pražského celku po samostatných nájezdech. Jediný gól v základní hrací době vstřelil za Spartu KAREL PILAŘ, jediný gól v nájezdech pro změnu JAROSLAV HLINKA: "Na Slavii jsem svůj nájezd nedal, dnes jsem oproti většině případů nepřemýšlel a proměnil," libuje si nejproduktivnější ze sparťanů.

Čím to, že dnes viděli fanoušci tak málo branek?
Hrála se úporná obrana z obou stran. Trochu mi to připadalo, jako hokej, který se hraje v play off. Brno hraje doma dobře, z několika našich posledních soupeřů hráli nejlépe. Dnes se proti nim hrálo hodně těžko. Jsme rádi za dva body, i když to mohlo být i za tři. Jak jsem ale řekl, měli jsme těžkého soupeře, který hrál dobře.

Karel Pilař

Bylo znát, že spolu hrají sousedé v tabulce, že jde o hodně?
Zřejmě ano. My jsme rozjetí, věřili jsme si. Věděli jsme, že hraje Brno doma dobře a také že hrálo. Chceme bodovat každý zápas, oba soupeři se chtěli dostat do elitní šestky. V poslední době se nám podařilo třikrát po sobě dát hodně branek, dnes to tak nebylo. Bylo to kvalitou soupeře a já jsem rád, že jsme zvládli i takhle těžké utkání. Z poledních našich výher si téhle cením nejvíce.

Jak moc bylo těžké se po domácí kanonádě s Pardubicemi (9:2) přeorientovat na styl hokeje, který se hraje venku s Brnem?
Zkrotit herní sebevědomí je určitě těžké. Máme v týmu mladé kluky, kteří se v poslední době dokázali prosadit. Já si pamatuji na své mládí, kdy jsem chtěl dávat góly každé střídání. Takže bylo důležité se po posledním zápase zkrotit. Jsem rád, že jsme to dnes zvládli. I po předchozích třech výhrách. Dokázali jsme si, že umíme hrát i těžší hokej, takové to protečovávání puků, hrát na jistotu.

Jak se vám hrálo s Melicherčíkem v brance?
Chytal supr. Statistika nyní hovoří za vše, chytal výborně.

Hlinka kvituje výhru v bouřlivé atmosféře

Jak by dnešní utkání zhodnotil Jaroslav Hlinka?
Hráli jsme šedesát minut dobrý hokej, až na ten malý výpadek v konci. Je to škoda, mohli jsme vyhrát za tři body, i za ty dva jsme ale rádi.

Jaroslav Hlinka

Jak jste viděl jediný inkasovaný gól?
V tu chvíli byla na ledě naše lajna, já jsem u mantinelu udělal chybu, poté jsme si špatně rozebrali hráče. Tento gól jde hlavně na můj vrub.

Co udělal inkasovaný gól se střídačkou?
Neřekl bych, že něco extra. Máme zkušené mužstvo. Po šedesáti minutách jsme věděli, že máme jeden bod. S tím jsme mohli být spokojení, i když jsme byli blízko třem bodům.

Co byl hlavní důvod toho, že jste byli po většinu utkání lepším mužstvem?
Měli jsme dobrý pohyb, výborně jsme hráli střední pásmo. Možná jsme měli být důslednější při proměňování svých protiútoků, jinak to ale dnes byl dobrý výkon.

Jaká to byla dnes změna, oproti předešlým ofenzivním zápasům?
Věděli jsme, že tu bude jiný zápas, než proti Pardubicím. Takový zápas se hraje možná jednou za sezonu. Určitě jsme si nemysleli, že tu dáme sedm gólů a vyhrajeme. Byli jsme dobře připravení.

Jak se hrálo vám osobně tady v Brně, kde je tuhá atmosféra?
Věděli jsme, že to bude urputný zápas. Víme, že Kometa takové zápasy hraje. Byli jsme dobře připravení, čekali jsme, že to bude zápas, ve kterém bude rozhodovat třeba i jediný gól. Jak říkám, škoda, že jsme to nedotáhli ke třem bodům.

Kdy pro vás nastal nejkritičtější moment v utkání?
Po inkasovaném gólu. Byly tři minuty do konce, potřebovali jsme udržet následující střídání, abychom ještě neodjeli s nulou na kontě. V prodloužení si obě mužstva hlídali ten jeden bod. Kometa byla s bodem určitě spokojená, my jsme v prodloužení možná ani neměli dost sil na rozhodnutí.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Konečný & Slavíček: Starší hráči nám pomohli

Kudrna: Kabina mi chybí, těším se zpátky

Machovský: Konkurence nás posouvá dál

Permanentky na novou sezonu v prodeji!