14. 2. 2009 Lucie Strouhová

Pilař se cítí lépe, pohodu proměnil v první letošní branku

Dlouho se nemohl dostat do své kůže, na jeho hlavu padala tvrdá kritika. Nyní už se ale obránce Karel Pilař dostává do obvyklé pohody a prosazuje se také směrem dopředu. Svým prvním letošním gólem ve sparťanském dresu načal v páteční podvečer Mladou Boleslav a odstartoval tak pětibrankový příděl hostům.

V závěru základní části se Sparta dostává do formy. V posledních čtyřech zápasech vždy bodovala, naposledy se nepodařilo rozjezd Pražanů zastavit ani Mladé Boleslavi. Sparťané ji dali lekci v přesilových hrách, proměnili hned čtyři. „Potrénovali jsme je v reprezentační přestávce, máme šikovné hráče a měli bychom je proměňovat častěji,“ řekl po utkání zadák Karek Pilař, jenž v početní výhodě skóre zápasu otevřel.

Karel Pilař
„Dostal jsem přihrávku od Ondry Kratěny a jen vystřelil. Takto jsem pálil už mnohokrát, ale až nyní se ke mně přiklonilo štěstí,“ vracel se ke svému okamžiku ze třetí minuty sám obránce. Pilař tak protrhl střeleckou smůlu, která ho provázela s jeho příchodem do Holešovic. Na jeho hlavu padala ostrá kritika. „Na gól jsem vyloženě čekal, kritiky už bylo příliš. I ze strany fanoušků, snad na své výkony nyní navážu a tím se jim omluvím,“ přeje si ofenzivní obránce.

„Cítím se lépe, i z mínusů ve statistikách už se hrabu,“ odychl si Pilař, jenž svůj vzestup přikládá také ke hře celého mančaftu, která se zvedla. A v neposlední řadě také reprezentační přestávce, která nejen pražskému odchovanci pomohla. „Potrénovali jsme, trošku jsem se rozkoukal. Všechno to bylo moc na rychlo,“ nechal se slyšet.

Přesto vše ještě nebylo ideální. Zejména ve druhé třetině nehrála Sparta dobře, nováček z Mladé Boleslavi ji přestřílel a na ledě byl lepším mužstvem. „Trošku jsme se uspokojili. Boleslav asi dostala v kabině vynadáno a změnila svou hru. Napadali nás ve dvou, třech hráčích a dělalo nám to problémy, než jsme to rozpoznali,“ přiznal jednatřicetiletý hokejista a v zápětí dodal. „V důležitých momentech nás ale podržel gólman, chytil několik vyložených šancí a následně jsme si něco řekli v kabině a ve třetí třetině už hráli znovu naší hru,“ neskrýval spokojenost.

Svěřenci trenéra Výborného tak zažili večer bez nervů a pohodlně dokráčeli k zisku tří bodů. Nepřetahovali se se soupeřem o výsledek do posledních minut. „Bylo to hezké, celkově je to lepší než když jsem přišel. To se jen rozebíraly chyby, které jsme dělali. Musíme nyní vyhrát ve Varech, nikomu nestačí vyhrát jen s Mladou Boleslaví,“ prozrazuje Pilař jasný cíl pro následující nedělní kolo.