26. 8. 2016 Robin Mana

Piskáček: Drama, ale za postup jsme rádi

V prvním utkání na půdě Krakova Sparta průběh opanovala, domácí odveta se však proměnila v překvapivé drama. Domácí sice vedli již po minutě o dvě branky, soupeř však dokázal reagovat a dvakrát v zápase stáhl její dvougólový náskok. Nakonec však sparťané přece jen strhli vítězství na svoji stranu a mohou slavit postup do další fáze Champions Hockey League. Utkání s polským soupeřem hodnotil obránce JAN PISKÁČEK.

Honzo, dnešní zápas měl zcela jiný průběh než první měření sil v Krakově. Čím si to vysvětlujete, připravil se na vás soupeř lépe nebo naopak váš výkon nebyl optimální?
Myslím, že připraveni jsme byli dobře. Hlavní rozdíl v těch zápasech byl v tom, že v Krakově domácí nevěděli co od toho čekat, takže byli takoví trošku zakřiklí. Nám to tam napadalo, a byli jsme v pohodě. Sem oni přijeli s tím, že nemají co ztratit, hráli uvolněně a i přesto, že jsme jim vždycky odskočili, podařilo s jim dát kontaktní gól. Samozřejmě jsme si nepřáli, aby to bylo takhle dramatické, ale jsme rádi, že to takhle dopadlo.

Z pohledu obránce to bylo asi složité utkání, soupeř moc šancí neměl, ale když už jste ho do nějaké pustili, zpravidla ji proměnil...
Přesně tak, oni měli snad dvanáct střel a z toho dali čtyři góly. Bohužel většina těch gólů byla po našich chybách. Těch je potřeba se vyvarovat.

Nakonec se to však přece jen podařilo urvat a postupujete do další fáze soutěže. To je určitě povzbuzení, že toho prvního cíle se povedlo dosáhnout. Cítíte to tak?
Chtěli jsme si určitě zajistit postup už tady doma. V zápase ve Švédsku už tedy můžeme být relativně v klidu a následně se soustředit na start extraligové sezony.

Kromě sparťanských fanoušků tentokrát dorazilo i celkem dost příznivců hostí. Překvapilo vás to?
Překvapeni jsme byli už u nich, ta atmosféra tam byla neskutečná. Že jich přijelo tolik i sem, klobouk dolů. Nepodporovali sice nás, ale i tak si zaslouží uznání.

V úterý je v Edenu na pořadu jediné derby sezony. Slavii sice vyzvete jen v přátelském duelu, přesto je to asi pro většinu sparťanské obce jeden z vrcholů ročníku. Cítíte, že se blíží něco speciálního?
Vždycky je to jiné. Je to derby, jde o Prahu a možá právě proto, že je to jen jednou za rok, bude to ještě vyhrocenější než kdy jindy. Vůbec nebude záležet na tom, že to nebude soutěžní zápas.

×
Dnes v 18:00 | Dor.
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 18:00 | Muži
Mountfield HK
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Měsíc Sparťanské krve zakončíme v Hradci

​Vosmík: Oslavy budou pro sparťany velký zážitek

Holešovice oživíme s hvězdami! Lístky mizí

Zlaté góly Sparty: pálily legendy i mladík