12. 12. 2014 Jiří Liebreich

Piskáček: Gól vzadu? Blbý. Jinak ale super!

Oproti prvnímu domácímu zápasu s Mladou Boleslaví, ve kterém Sparta prohrála těsně 3:4, se Holešovickým druhé pražské utkání vydařilo parádně. Hokejisté s "S" na prsou vedli už 4:0, až v závěru se hostům povedlo vstřelit jedinou branku. "Je to blbý, bylo to ale z přesilovky. Co se dá dělat," litoval ztraceného čistého konta obránce JAN PISKÁČEK.

Oproti řadě předchozích zápasů jste si vedení pohlídali, navýšili a v klidu udrželi. Pohodlné, že?
No, tak v klidu… Dvě třetiny jsme hráli výborně, ačkoliv měl soupeř pár přečíslení. Těch se musíme vyvarovat, jinak si ale myslím, že to bylo dobré.

Jan Piskáček

Mrzí vás jediný inkasovaný gól? Brankář Novotný nebyl daleko od nuly…
Samozřejmě. Pro něj je to škoda, nulu mít mohl. Je to blbý, bylo to ale z přesilovky. Přesilovek a oslabení je strašně moc, góly z toho padají. Co se dá dělat.

Ve druhé třetině jste předvedl parádní hit na obránce Boleslavi Hrušku, to jistě potěšilo, že?
To se nepovede každý zápas. Spíše jen málokdy. Samozřejmě to velmi potěší. Byl jsem si jistý, kterým směrem Hruška pojede. Byl jsem si jistý, že to byl čistý zákrok. V naší době ale rozhodčí pískají i tak cokoliv.

Zvýší to pak ve hře vaše sebevědomí?
Je to možný. I celkově psychicky je na tom pak člověk trochu lépe (úsměv).

Už v Hradci bylo vidět, že se tým snažil přitvrdit hru, stejně tak dnes. Byl to pokyn od trenérů?
Sami jsme cítili, že jsme hráli o něco víc profesorsky, než jsme chtěli. Teď hrajeme agresivně – to, co chceme. Takhle to u nás bude pokračovat.

Čeká vás poslední zápas před pauzou, těšíte se na odpočinek?
Pro nás je to práce. Svátky jsou příjemné, je tam pár dní volna. Je to zápas jako každý jiný.