3. 4. 2014 Robin Mana

Piskáček: Procpal jsem to tam jen tak tak

Po středečním zápase hovořili sparťané o tom, že na zápas je třeba rychle zapomenout, do odvety vstoupit jinak a zápas ubojovat. A jak slíbili, tak také provedli. Sparta hlavně díky výborné první třetině, kdy soupeře téměř k ničemu nepustila, ovládla zápas a do Brna jede za vyrovnaného stavu série. Velký podíl na tom měla především precizní defenziva, jejíž čisté konto navíc korunoval obránce JAN PISKÁČEK svou druhou vstřelenou brankou sezony.

Od první minuty, jako by to byla jiná Sparta. Hráči se tlačili do zakončení a nenechali obranu soupeře vydechnout. Defenziva Pražanů naproti tomu neměla v první třetině příliš mnoho práce. "Začali jsme bojovat, narozdíl od toho prvního zápasu, kdy jsme pořád jen čekali, co z toho vyleze, a oni nás za to potrestali z brejků. Řekli jsme si, že to nesmíme znovu připustit a prostě jsme chtěli víc než oni," zhodnotil nástup sparťanů Piskáček.

Kromě branek přinesla první část také hodně vyhecovanou hru, množství osobních soubojů na hranici faulů, ale také nejvíc faulů, kterých přibývalo zejména na straně hostů, kteří obtížně snášeli vývoj zápasu. Obránce první sparťanské formace se však snaží na tyto momenty brát s nadhledem. "Nemyslím si, že by to bylo nějak extrémně vyhecované. I s Vítkovicemi tam byly podobné pasáže, jen tady možná rozhodčí víc trestali. Ale tohle je play off a i takové momenty k tomu bohudík patří," dodává Piskáček, který právě vyloučení Žižky v závěru úvodní části dokázal díky perfektně provedené kličce gólmanovi potrestat.

"Tohle zakončení moc vyzkoušené nemám. Hokej je dílo okamžiku. Napadlo mě to v tu chvíli, když jsem viděl, že je gólman vyjetý a jen tak tak jsem to tam u té tyčky procpal," hodnotí svůj, na obránce nezvykle technický kousek. Po něm sparťanská pětasedmdesátka inkasovala tvrdý krosček od Tomáše Svobody. Tento incident pak spustil další bitku na ledě, ale i tento nefér zásah ze strany brněnského útočníka bere Piskáček s klidem. "To je normální. Bylo mi to jedno, já osobně jsem si chtěl hlavně užít oslavu gólu, a tohle jsem neřešil. Navíc kluci se mě zastali, takže super. Z gólu jsme se radovali my, a to jediné se počítá."

Ve druhé polovině zápasu už pak Sparta i přes některé příležitosti hostů kontrolovala zápas a Kometa nedokázala reagovat gólově, ani herně. "Všechno to rozhodla ta první třetina. Když máte v zádech vedení 3:0, hrajete víc v klidu. My jsme si ani před zápasem vůbec nepřipouštěli, že by to mohlo dopadnout jinak. Nikdo z nás nemyslel na to, že bychom tam snad mohli jet za stavu 0:2. Bylo jasné, že ta série bude dlouhá, ta jedna prohra nic neznamenala," zkonstatoval s Piskáček.