5. 2. 2011 Tereza Janovská

Play out chceme hrát v klidu, tvrdí Patrik Husák

Ani další zápas pražská Sparta nezvládla a zavřela si tak bránu do vysněného předkola play off. Tentokráte byl soupeřem Litvínov, který holešovický tým porazil v poměru 3:1. Po zápase jsme vyzpovídali Patrika Husáka.

Ani podruhé během deseti dnů se vám nepodařilo Litvínov porazit. Jaké máte z tohoto zápasu pocity?
Špatné. Chtěli jsme bodovat, zvýšit náskok nad Mladou Boleslaví, zvýšit si sebevědomí. Jenže se trápíme v koncovce, nemůžeme dát branku. Já sám jsem měl jednu šanci, ale bohužel jsem to nedokázal správně trefit. Snad to vyjde příště.

Po první brance Sparty se vaše hra zvedla o sto procent. Věřili jste, že dokážete do konce zápasu s nelichotivým stavem něco udělat?
Věřili jsme, že to zvládneme. Měli jsme několik dobrých šancí. Je škoda, že neprošla nějaká dorážka, mohlo to být 3:2 a ve hře bez brankáře jsme mohli skórovat. Aspoň za jeden bod bychom byli rádi.

Před sebou máte poslední zápasy. S jakým cílem do nich půjdete?
Budeme hrát naplno, chtěli bychom vše vyhrát. Snad se nám podaří udělat co nejvíce bodů, abychom mohli play out hrát v klidu. Hlavně však musíme dávat víc branek, zatím se v tomto ohledu velmi trápíme, ale já věřím, že se to co nejdříve zlepší a začne nám to padat.

Patrik Husák
Za dveřmi je reprezentační přestávka. Vítáte, že si odpočinete jak fyzicky, tak psychicky?
Jsme rádi, že si budeme moct odpočinout. Letošní sezona je velmi náročná, hlavně z té psychické stránky. V reprezentační přestávce v klidu potrénujeme, nacvičíme kroky, která nám v zápasech nejdou a do dalších utkání půjdeme s čistou hlavou.

Jaké máte cíle do konce letošní sezony?
Co nejvíce bodovat. Sezonu chceme dohrát se ctí. Nesmí to být žádný propadák, chtěli bychom se umístit na co nejlepší pozici, tudíž na jedenáctém místě. Pevně věřím, že se nám aspoň toto podaří a vrátíme aspoň trochu fanouškům jejich důvěru.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Machovský: Konkurence nás posouvá dál

5 let v O2 areně: rekordy i hvězdy NHL

Pavelka: Trénujeme naplno, ale užíváme si to!

Permanentky na novou sezonu v prodeji!