3. 3. 2010 Tereza Velikovská

Po gólu na 2:1 jsme se dostali do herní pohody, pochvaloval si Ton

Úvod zápasu s Budějovicemi Spartě nevyšel, po první třetině prohrávala 0:1 a nedokázala využít přesilové hry. Ve druhé části zavelel k obratu Petr Ton, který dorazil Hanzlíkovu střelu od modré za Turkova záda. Obrat dokonala Sparta třemi góly v třetí části.

V posledním domácím utkání základní části dokázala Sparta otočit z nepříznivého stavu 0:1 na konečných 4:1. Pro vývoj zápasu byla klíčová třetí třetina, ve které Sparta nastřílel svému soupeři tři branky. „První třetina nebyla sice v takovém tempu, jaké bychom si představovali, ale bylo tam hodně střel a plno šancí. Takže jsme rádi, že se nám ve druhé třetině povedlo srovnat. A když jsme dali gól na 2:1, tak bylo vidět, že se nám dostala pohoda na hokejky a lépe jsme kombinovali,“ zhodnotil zápas Ton.

Petr Ton
Mezi střelce utkání se zapsal i Ton, který v 35. minutě vyrovnával skóre. Odraženou střelu Hanzlíka dostal v kleče za Turkova záda. „Mířil jsem nahoru mezi nohama obránce. David Výborný s Honzou Hanzlíkem si vyměnili puk a viděl jsem, že to Hanzlík nastřeluje. Šel jsem do toho a měl jsem štěstí, že obránce nechtěl hrát puk, ale chtěl mě blokovat. Byl to šťastný gól, je to o tom jít do brány a získávat odražené puky,“ popisoval důležitou branku její střelec.

Sparta nastoupila k ostrému soutěžnímu utkání po dlouhé olympijské pauze, poslední ligový zápas odehrála 9.2. v Kladně. Nerozehranost pociťoval na začátku duelu i Ton: „Je to spíš o tom dostat to znovu do hlavy. Pauza je dlouhá a člověk se na hru těší. Ale přece jen je to v úplně jiném tempu. Za tři týdny z toho člověk vypadne.“ Nakonec si ale Sparta po rozpačitém úvodu se soupeřem poradila. „Dlouho jsme nehráli, dvě třetiny to bylo vyrovnané. Měli jsme víc sil a zápas byl dobře rozehraný. Snažili jsme se víc cpát do brány a dát z toho nějakou branku. Ve třetí třetině tam právě takové góly napadaly,“ komentoval to Ton.

Poslední zápas základní části čeká Spartu v pátek v Plzní. Tam se utká s vítězem základní části. „Dlouho dopředu je vyprodáno, bude to ostrý zápas. Doufám, že ho herně dobře zvládneme. Vyzkoušíme si bojovnou atmosféru play off a snad si ji přeneseme do čtvrtfinále,“ uzavřel Ton.