12. 11. 2004 Lucie Vítková

Po pauze znovu na Horácký stadión

Přesně po deseti dnech reprezentační přestávky se extraliga vrací do rozběhnutého kolotoče. 22. kolo odehrají hokejisté Sparty na ledě extraligového nováčka Jihlavy.
Po pěti letech vybojovala Dukla Jihlava návrat do elitní české soutěže, kde ovšem zatím spíše tápe. Předsezóní cíle klubu z Vysočiny udržet se v extralize nevypadají po jednadvaceti odehraných zápasech reálně. Vstup do sezóny se hokejistům Jihlavy povedl, když v televizním zápase přehráli Litvínov. To bylo na dlouhé chvíle poslední vítězství Dukly. Celkem si jich žlutočervení připsali pouhé tři, cenný byl především skalp Slavie, kterou Jihlava v dohrávaném prvním kolem přestřílela 6:2. Třetí a poslední kdo si na extraligovém nováčkovi vylámal zuby bylo Kladno. Jihlavští ještě vybojovali dvě remízy s obhájcem titulu se Zlínem a s Tygry z Liberce, přesto se s pouhými jedenácti body krčí na úplném dnu extraligové tabulky.

Vedení jihlavského celku se snažilo nepříznivou situaci řešit koupí některých posil. První zamířil na Horácký stadión Pavel Vostřák|/b>, zanedlouho po něm se k mužstvu připojil také Roman Kaděra. Zejména druhý jmenovaný se v prvním zápase předvedl ve výborném světle. Třemi body přispěl k výhře Dukly nad tehdy Jágrovým Kladnem.

Mužstvo spoléhá především na hrdinu baráže s Budějovicemi Jaroslava Suchana. Ten zatím nepředvadí loňské výkony a v brance se pravidelně točí s Lukášem Hronkem. V současné chvíli je Jihlava jediným týmem ve kterém chybí jméno některého z legionářů z NHL, kteří se vracejí do extraligy vinnou výluky zámořské soutěže. Nejchudší klub extraligy tak svádí boje mezi mantinely pouze s domácími hráči.

Největší osobností tak zůstavají obránci Petr Buzek, který v minulosti nejbohatší ligu světa okusil a Petr Kuchyňa. V útoku je fanouškům Sparty známé především trio Oldřich Bakus, Roman Hlouch a Jiří Jantovský, kteří v loňské sezóně vypomáhali Spartě, kterou sužovala četná zranění mnoha hráčů.

Hokejisté Sparty ční na úplně opačném konci tabulky. V posledním zápase před pauzou s Plzní si Pražané vítězstvím v prodloužení pojistili o dva body vedoucí příčku. V jednadvaceti zápasech odešli Holešovičtí poraženi pouze dvakrát a jako jediné mužstvo si stále drží domácí neporazitelnost. Trenéru Lenerovi se podařilo poskládat silný tým, který doplnil šesti hráči z NHL. Sílu mužstva dokazují zejména velké obraty v posledních třetinách. Na to doplatili především Vary, Slavia a naposledy Plzeň.

Nejproduktivnějším hráčem Sparty je hráč Columbusu David Výborný s jednadvaceti body, kterému šlape na paty rychlonohý Petr Ton. Mezi obránci dominuje dvojice Hanzlík - Pilař.

Na Horácký stadión odcestuje Sparta v roli jasného favorita. K týmu by se měli připojit uzdravený Jan Hlaváč a Michal Broš. Naopak na marodce stále zůstává Ondřej Kratěna, kterého trápí zhmožděné rameno a obránce Josef Melichar.

Naopak přemiéru v dresu Sparty si odbyde čerstvá posila z americké Atlanty Slovák Ivan Majeský.

Zápas se odehraje v úterý 16.11. od 17:30 na Horáckém stadióně v Jihlavě. Utkaní můžete sledovat v online přenosu na našich stránkách.

Vzhledem ke středečnímu státnímu svátku pořádá Fan Club Sparty na zápas s Jihlavou autobusový zájezd. Pojeďte podpořit Spartu! Více ZDE!

Sestavy z minulého kola:

Jihlava: Suchan - Ficenc, Buzek, Punčochář, Dobrovolný, Malena, Kuchyňa - Vostřák, Bakus, Mareš - Hlouch, Padělek, Čachotský - Rytnauer, Vala, Altrichter - Šmarda

Sparta: Bříza (29. Pöpperle) - Dobroň, J. Řezníček, Pilař, Jan Hanzlík, Richter, Schnábel, L. Procházka - Ton, Kašpařík, Marek - D. Výborný, P. Nedvěd, Chabada - Dragoun, Sivek, Kotrla - Olesz, Netík.

Bilance SPA - JIH

2004/05 1 - 0 - 0 ( 5:0 )

Internet: www.hcdukla.cz