16. 10. 2004 Lucie Vítková

Po prvních kolech začínáme hrát laxně, přiznává Jan Hanzlík

Sparta se na severu Moravy dlouho nemohla dostat do tempa, vázla kombinace a tempo hry se dalo jen těžko srovnávat s předchozími zápasy. Přesto si Pražené odvezli s Třince alespoň bod.
Petr Nedvěd hodnotil zápas velmi krátce "Nám se nedaří první třetiny. Je to škoda, ale vybojovali jsme alespoň bod za prohru v prodloužení," litoval dvaatřicetiletý útočník. Chybu nehledal v tom, že Sparta hrála na čtyři pětky "Myslím, že v tom problém není. Naše síla je, že hrajeme právě na čtyři pětky a zatím nám to vycházelo," je přesvědčený centr druhé formace.

Stejného názoru byl i obránce Jan Hanzlík "Říjen má 13 zápasů ve 30 dnech, takže si nemyslím, že by byla chyba, že jsme hráli na čtyři pětky. Měli jsme dlouhou cestu do Třince, čeká nás dlouhá cesta domů, v něděli znovu hrajeme, síla se musí rozložit na každého hráče," vysvětluje mladý bek. Problém viděl rodák z Mladé Boleslavi jinde "První třetinu jsme chtěli hrát hrát na 0:0, to se nám podařilo. Pak jsme se dostali trošku do tempa. Škoda, že jsme nedali góly. Málo jsme stříleli. Těžko říci. Hráli jsme průměrný hokej nahoru, dolů," těžko hledá slova dvaadvacetiletá bek. Hanzlík se nejčastěji objevuje po boku Karla Pilaře " Dostal jsme se k němu po zranění Pepy Melichara. Ze začátku nám kombinace trochu vázla, ale vše jsme si na tréninku vyříkali a je to v pořádku. Díky tomu, že hraji druhou pětku dostávám hodně času na ledě a to mi vyhovuje," říká spokojeně. "Karel hraje hodně dopředu, já jsem mladý a musím se přizpůsobit. On dává góly, na spoustu jich přihraje a někdo to tam odbránit musí," směje se účastník mistrovství světa do 20 let v roce 2002.

Také on připouští, že Sparta pomalu opouští hru, se kterou do sezóny vstoupila "Musíme hrát jako prvních pět, šest zápasů agresivně, nerozlišovat jestli hrajeme doma nebo venku, musíme hrát stále stejně, chodit poctivě do těla. Po prvních šesti kolech, když jsme se dostali na čelo tabulky jsme začali hrát trochu laxně a to nesmíme, musíme se vrátit ke hře, která je pro Spartu vlastní. Jsme přeci Sparta a musíme potvrzovat roli favorita," uvědomuje si Hanzlík. "Nástup do soutěže jsme měli dobrý, škoda s těmi Pardubicemi, že jsme to neuválčili, mohli jsme v prodloužení vyhrát. Máme tady výbornou partu, kluci z NHL skvěle zapadli. Hrajeme dobrý hokej, začali také chodit lidé, takže když takhle budeme pokračovat, tak to bude zase dobré," zdůrazňuje nakonec také účastík mistrovství světa 18.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Sparťanská pětka získala 178.450 korun

Termíny sezony: extraliga, Liga mistrů i Davos

Sparťanská pětka: charitativní běh Stromovkou

Junioři odstartují sezonu proti Plzni