8. 1. 2010 Pavel Hrdina

Pod vysokou výhrou jsou podepsaní Netík s Brošem

P r a h a - První lajna Sparty byla v utkání proti soupeři z Českých Budějovic k nezastavení. Do Turkovy svatyně nasázela pět branek. Tomáš Netík vstřelil dvě branky, Michal Broš dokonce zkompletoval hattrick. Společně tak zastoupili absentujícího Petra Tona, nejproduktivnějšího hráče Holešovických.

Tomáš Netík

Trenéři se na pozápasové tiskové konferenci shodli na zlomovém momentu utkání. I podle Netíka jím byl vlastní gól českobudějovického Tůmy. „Využili jsme šanci, kdy si Budějovice dali nešťastný gól. padlo to na ně,“ potvrzoval slova koučů.

Před zápasem by vysokou výhru Sparty tipoval málokdo. Zvlášť, když jí chyběl její nejúspěšnější střelec Petr Ton. „Petr je vynikající hráč, který nám chybí. Je svým způsobem nenahraditelný. Brošák je ale výborný centr a nyní se nám podařily nějaké branky. Hraje se mi s ním výborně, a nejen s ním. I Kori (Koreis) tam odvádí super práci. Góly jsme nyní sice dali, ale musíme to potvrzovat dále. Brošák má dobrou střelu, vhazování. Bude se to ale hodnotit jinak po 25 zápasech, než po 2 vydařených.

Podle dvougólového útočníka pomohla k výhře i dravá taktika, kterou trenérské duo hráčům před zápasem naordinovalo. „Když trenéři řeknou, že budeme více zatažení, tak budeme zatažení a když řeknou jděte po nich, tak po nich musíme jít. Každá taktika je dobrá, když se dodržuje. Ale nechci nás hlavně nijak přechválit, protože to je jen jeden zápas. My jsme je dobře napadali, oni dělali chyby a my jsme dávali branky.“

Michal Broš: Nejsem jediný, komu se s Tomášem hraje dobře

Michal Broš

Michale, jak byste zhodnotil vysoké vítězství na Jihočechy?
Z mého pohledu to bylo takové rozhárané. Táhlo se to, upravoval se tam mantinel. V patnácti minutách se člověk sotva dostal do tempa a už byla jakoby třetina pryč - to nebylo nic moc. Jak se vyvíjel začátek, tak jsem se obával, že to bude nějaká přestřelka - že to skončí 6:6 nebo něco podobného.Od druhé třetiny jsme ten zápas naštěstí dostali pod kontrolu. A i když jsme pak prohrávali, při poměru hráčů na ledě 5 na 5 jsme byli lepší a pak se to potvrdilo a dali jsme góly. Zápas jsme kontrolovali až do konce.

Ve spolupráci s Tomášem Netíkem jste nastříleli pět gólů. Sedne vám spolupráce?
Asi nejsem jediný, s Tomášem se hraje každému dobře. Ono to vypadá pěkně, když to tam takhle napadá. Myslím, že všechny zápasy, když jsme hráli ve složení s Nétou a Kubou Koreisem, jsme hráli dobře. Všichni tři hráči jsme na nějaké úrovni a všichni tři si vyhovíme. Dneska to napadalo, ale byly už i zápasy, kdy jsme nemohli dát góla snad z padesáti střel. Člověk ale nesmí propadat nějaké depresi, musí si pořád věřit. Dnes jsme si to vybrali my, příště ty góly dá třeba někdo jiný.