23. 7. 2019 HC Sparta

Podepsáno. Hokejová farma Sparty je v Kadani

Do nadcházející sezony vstupuje HC Sparta Praha s novým partnerem. Kadaňští Trhači působící v Chance lize nově fungují jako klubová farma. První pětice hráčů již Kadaň posílila. „Věříme, že dohoda pomůže s rozvojem našich hráčů i hokeje v Kadani,“ říká generální manažerka Sparty Barbora Snopková Haberová.

„Moc mě těší, že se podařilo spojit se s tak významným a tradičním klubem, jako je právě Sparta Praha. Během nadcházející sezony se v trhačském dresu objeví šest až deset hráčů ze Sparty, bude se jednat zejména o mladé hokejisty,“ přibližuje podstatu dohody sportovní manažer Kadaně a vítěz Stanleyova poháru Petr Klíma. „Naším úkolem bude pomoci jim s hokejovým progresem, a to i v reprezentační rovině. Jedná se totiž také o mládežnické reprezentanty,“ dodává.

Kluby se již dohodly na střídavém startu pěti hráčů. Černožlutý dres Kadaně oblékne brankář Adam Wolf, obránci Daniel Poizl, Jan Klodner, František Gajdoš a útočník Patrik Prymula.

„Naši mladí hráči si v Kadani zahrají seniorský hokej a získají cenné zkušenosti, které pak mohou zúročit ve sparťanském dresu. Samozřejmě můžeme do Kadaně poslat i zkušenější hráče, kteří se budou potřebovat rozehrát například po zranění,“ navazuje na Klímu generální manažerka Sparty Barbora Snopková Haberová.

Se spoluprací souvisí také nová osoba v řadách kadaňského realizačního týmu. Vedení pražského klubu vyhovělo Petru Klímovi a do Kadaně přichází také trenér Tomáš Hamara, který bude i garantem spolupráce. Nový kadaňský kouč bude mít velkou roli v komunikaci mezi oběma týmy a trenérským štábem Uweho Kruppa.

Dnes v 18:30 | Muži
HC Energie Karlovy Vary

ŽIVĚ: Sparta s Energií srovnala, trefil se Jurčina

Třináctý ročník Sparťanské krve se blíží!

Pavelka odchází na měsíční hostování do Litvínova

Vitouch: Přál bych si zahrát s bráchou v áčku