12. 8. 2008 Lucie Vítková

Podlešák se pral s Dernerem: O nic nešlo, usmívá se

Vytáhlý útočník Martin Podlešák je především důležitou součástí Sparty při hře v oslabení. V zápase s Libercem se ukázal také v jiném světle. Ve třetí třetině nejprve vsítil branku, po závěrečném hvizdu pak předvedl pěstní souboj s bekem Dernerem. A počínal si ostříleně, liberecký protivník byl skolen.
Pražané mají za sebou nejpovedenější zápas v přípravě. Po porážce v Pardubicích si dokázali s chutí zastřílet proti Liberci a zápas jednoznačně ovládli. „Liberec byl kvalitní soupeř, dlouho se hrálo nerozhodně. Soustředili jsme se hlavně na to, aby vše klapalo směrem dozadu. Byli jsme trpěliví a nikam se nehnali, což se nám vyplatilo,“ konstatoval bezprostředně po zápase mělnický rodák Martin Podlešák.

Ten ve Spartě vyniká především ve hře dozadu. V loňském roce byl specialistou na oslabení, když se do střel vrhal i po hlavě. Hra v oslabení jde Pražanům i v letní přípravě, Liberec ke slovu v přesilovkách příliš nepouštěli. V oslabení Holešovičtí inkasovali až v závěru, když už bylo o vítězi rozhodnuto. „Je to zásluha dobré práce všech kluků, kteří se tam střídají. Teď se nás tam na oslabení točí čtyři až šest hráčů,“ říká hokejista, jenž načne v hlavním městě svou třetí extraligovou sezónu.

Podlešák se v Nymburce blýskl i směrem dopředu, když po spolupráci s Petrem Tonem vsítil čtvrtou branku domácích. „Liberečtí dvakrát špatně vyhodili puk. Získal ho Petr Ton, jehož střela se od beka odrazila ke mně. Měl jsem před sebou prázdnou branku a jen si přál, abych netrefil hokejku bránícího hráče,“ vrací se ke gólové radosti sám její autor.

To však nebylo ze strany houževnatého hokejisty vše. Po závěrečném hvizdu si pěstně vyříkával účty s bekem Dernerem. A měl na vrch. Do sebe zaklíněné hráče nedokázali rozdělit ani čároví rozhodčí, oba hokejisté shodili i rukavice. „Patří to k hokeji, o nic nešlo. Vyplynulo to ze hry, tak jsme se malinko pošťuchovali,“ usmíval se závěrem Martin Podlešák, jenž nechtěl prozradit proč k potyčce došlo.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Sparťani vyjeli trénovat pod širé nebe

Nové mládežnické trio: Sparta je výzva!

Intro pro sezonu 2020/2021

Soutěž o podepsaný dres Michala Řepíka