13. 10. 2010 Radek Papáček

Podlešák v Budějovicích do konce sezony!

P r a h a – Útočník Martin Podlešák bude nadále působit v Českých Budějovicích. Jihočeský klub uplatnil opci v rámci hostování do konce měsíce října. Sparta se podle generálního manažera Petra Břízy hráče rozhodla v září uvolnit i na základě lékařských zpráv a vyšetření, které Martin Podlešák prodělal před sezonou a ta nevypovídala o jeho stálém dobrém zdravotním stavu.

Tygr na Spartě!

Takže o hostování Martina Podlešáka jste uvažovali již před začátkem sezony?
Ano. Martin prodělal zdravotní testy a naši lékaři nás před sezonou upozornili,že s hráčem nemůžeme dlouhodobě počítat do sestavy. Při skládání kádru A-týmu je samozřejmě důležitým aspektem zdravotní stav hráče, Martin měl problémy během letní přípravy i při srpnovém programu. Měli jsme obavu,že že jej pak během sezony nebudeme mít k dispozici. I z tohoto důvodu jsme se rozhodli pro hostování do Č. Budějovic i s rizikem,že oni uplatní opci.

Proto jste se rozhodli vsadit na jiné hráče?
Martin je velký bojovník, charakterově výborný hráč do týmu a skvělý kluk. Ale už mu je 28 let, u nás hrál třetí a čtvrtou pětku. Po angažování Marka Bartánuse s Radkem Smoleňákem a dále Yoricka Treilleho s Tomášem Kůrkou jsme chtěli jít také cestou mladších hráčů v těchto pětkách. Těmi hráči jsou např. Dominik Pacovský, David Tůma a Tomáš Karpov. Při jednáních o Martinově angažmá bylo před sezonou ve hře Kladno, ale nakonec zamířil do Budějovic, kde navíc momentálně kvůli zranění kolena nehraje. Sparta mu samozřejmě přeje, aby se dokázal dát zdravotně do pořádku a mohl co nejdříve v této sezoně nastoupit.

×
Dnes v 17:30 | Muži
Madeta Motor České Budějovice
HC Sparta Praha
×
Dnes v 12:00 | Dor.
VSK Technika Brno
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta zavítá po letech do Českých Budějovic

​Sparťani blízko rekordu, darovali krev i plazmu

O účast na MS U20 zabojují tři sparťané

Horák: Gesto fair play? Klobouk dolů