2. 12. 2016 Petra Pilbauerová

Podržel nás zejména brankář, uznává Klimek

Úvodní gól LUKÁŠE KLIMKA navedl Spartu k dalšímu úspěšnému zářezu! Do Prahy totiž dorazili hráči plzeňské Škodovky, která se nenachází v ideální pozici a potřebovala by tři body jako sůl. Domácí měli za sebou těžce vybojované vítězství nad Kometou Brno, které jim vlilo další elán do žil. Nebylo tedy divu, když o body obrali i Plzeň.

Domácí naskočili do utkání s lehkostí a pohodou, kterou si vydobyli ve vyhroceném zápase s favorizovanou Kometou Brno. Nebylo tedy divu, když se v jedenácté minutě dostali do vedení prostřednictvím dobře načasovaného zásahu Lukáše Klimka, který byl zároveň souhrou šťastně načasovaných náhod. Lehce tečovaný puk se odrazil od tyčky, od které přeskočil na nůž brusle plzeňského gólmana Machovského. Ten si jej pak lehce posunul za brankovou čáru. Byl to záměr, nebo si s celou akcí pohrála štěstěna? „Kéž bych to takhle uměl. Ne, bylo to určitě o štěstí. Juraj Mikuš výborně vystřelil od modré a já to z mezikruží tečoval. Puk se pak odrazil od tyčky na brusli a přímo do brány, takže to byla velká souhra šťastných náhod,“ přiznává autor prvního gólu Klimek.

Někdo možná očekával, že utkání s majitelem desátého místa tabulky bude mít docela jiný průběh. Plzeň sice body úplně pravidelně nesbírá, ovšem vytouženého zisku v Praze se nevzdávala zrovna ochotně, což uznal i zpovídaný Klimek. „Určitě to bylo těžké utkání. Hodně se zlepšili od začátku sezony, kdy měli problémy. Pak vyhráli pár utkání, dostali se do toho a nyní hráli o hodně lépe. Jdou nahoru a pro nás to nebyl lehký zápas,“ přiznal v rozhovoru.

Názornou ukázkou toho mohla být nebezpečná situace těsně před uplynutím poloviny základní hrací doby, kdy bylo v té chvíli již dvougólové vedení domácích ohroženo zmatečnou situací před Pöpperleho brankou. Sparťanský gólman se snažil svým tělem pokrýt celý prostor brankoviště, avšak u jeho pravé brusle zůstala odkrytá malá skulinka, která neušla ani pozorným očím plzeňských střelců. Kotouč se opět pohyboval mezi nožem a tyčkou, ale v tomto případě zejména díky šikovnosti brankáře do klece nespadl. „Plzeň hrozila z brejku. Bylo tam hodně nebezpečných situací, ale nás výborně podržel brankář. Dostali jsme jen jeden gól, na čemž mají zásluhy především Pepisovy zákroky,“ vysekl svému brankáři pochvalu Klimek.

Zápas s Plzní jasně ukázal, že souboj s papírově mnohem slabším soupeřem může být stejně vyhrocený jako střet s favoritem. „Určitě jsme si to komplikovali. Pořád si to říkáme, že je třeba na vyloučeních zapracovat. Občas je to i o nešikovnosti v osobních soubojích například tam necháme hokejku a podobně. Musíme na tom samozřejmě pracovat dál. Během oslabení a přesilových her se rozhodují zápasy a my si na to potřebujeme dát větší pozor, protože tolik trestných minut je pro nás velkým riskem,“ uznává Klimek.

Šest minut před koncem vzplanul na plzeňské střídačce plamínek naděje, když kanonýr Tomáš Svoboda upravil skóre na 2:1. Nebezpečný útočník byl dost možná trenérem Kalousem zmíněn jako jeden z hráčů Plzně, na které je si potřeba dát na ledě větší pozor. „Nepodařilo se nám jej uhlídat. Před inkasovanou brankou jsme se dopustili chyby, protože se za naší obranou objevili hned dva hráči Plzně,“ objasnil střelec první sparťanské branky.

Nyní jsou na pořadu Vítkovice, které nezažívají zrovna úspěšné období. Prohrály s Pardubicemi, které jsou odstrčeny na chvostu tabulky. Poté zvítězily nad Olomoucí, jen aby posléze ztratily utkání s Třincem v prodloužení. „My si samozřejmě chceme přidat další zelený puntík. Vytvořili jsme si šňůru, daří se nám. Chceme znovu vyhrát,“ říká Klimek.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Gross: Bylo pro mě důležité, aby Miloš zůstal

Herní přípravu odstartujeme v srpnu

Kondiční kouč Ježek: Prostředí je parádní!

Sparta si pojistila nadějné mladíky