6. 8. 2007 Lucie Vítková

Pohár pokračuje v Chrudimi zápasem s Pardubicemi

Další atraktivní soupeř se postaví Pražanům v Tipsport Hockey Cupu. Po repríze semifinále změří Výborného hoši síly s pardubickým Moellerem, půjde tedy tentokrát o reprízu finále. Oba celky se potkají po necelých čtyřech měsících, ovšem ve značně pozměněných sestavách. Duel je na programu v úterý od 17:00 v Chrudimi.
Čtrnáctý duben letošního roku, Sparta v šestém zápase finálové série počtvrté zdolává Moeller a zdvihá nad hlavu mistrovský pohár. Obhajuje tak předloňský triumf. To už je nyní minulost. Čas ze svého koláče nestačil odkrájet ani čtyři měsíce a vše je jinak. Celek Sparty prošel přes léto výraznou obměnou a ani v Pardubicích s posilami nelelkovali.

Stříbrný tým uplynulé sezóny opustila čtveřice hokejistů. K nováčkovi do Ústí nad Labem zamířil kanonýr Jan Čaloun, mladý bek Martin Vágner a důrazný útočník František Mrázek. Na ruskou štaci se vydal účastník šampionátu v Rusku Petr Čáslava. Odchody by však měly vyvážit příchody. Zadní řady vyztuží nově dvojice beků Martin Richter a Marek Posmyk. Do útoku si kouč Říha vybral Radovana Somíka.

Pardubicím se v přípravě s novými tvářemi daří. Za sebou mají Říhovi svěřenci tři přípravná utkání a vždy se radovali z vítězství. Začátek přípravy strávil Moeller na miniturnaji Zubr Cup, kde po výhrách nad Prostějovem a Přerovem nenašel přemožitele a turnaj ovládl. Vydařil se také vstup do Letního poháru, když Pardubičtí těsně přehráli Liberec.

Skalp Liberce zvládla také Sparta, která s Bílými Tygry začínala svou zápasovou přípravu. Bez devíti opor základní sestavy dokonce Pražané dlouhé chvíle nad Tygry vedli, ale nakonec se museli spokojit s výhrou na samostatné nájezdy. Dvěmi brankami se blýskl Jakub Langhammer, utkání rozlouskla nová akvizice Tibor Melichárek.

Jelikož pardubická ČEZ Aréna prochází před léto rozsáhlou rekonstrukcí, hrají hokejisté Moelleru svá utkání v nedaleké Chrudimi. Také tam shlédnou diváci souboj s pražskou Spartou, jehož úvodní buly je naplánováno v úterý od 17:00.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Machovský: Za kluky jsem chodil s ortézou

Polášek: Strašně se těším na partu v kabině

Nová posila! Do Sparty se vrací Adam Polášek

Vstupenky na derby a přípravu v prodeji!