9. 12. 2023 Matyáš Smola, Matyáš Kot

Poklona rivalů: Sparta si zaslouží respekt!

V sobotním Návratu legend stála na druhé straně barikády řada špičkových reprezentantů anebo hráčů se zkušenostmi z NHL. První kategorii zastupoval Tomáš Vlasák, druhou pak úspěšný střelec Petr Průcha, přičemž se oba hráči shodli: "Sparta má velký respekt, ač jsme nastupovali proti ní."

Petr Průcha: Nálada v šatně byla skvělá

Zástupce se zkušenostmi z NHL zastupoval také Petr Průcha, autor páté trefy výběru soupeře. "Zápas jsem si moc užil! Jsem rád, že jsem si zahrál s Jardou a mohl zavzpomínat na naše působení v Rangers," přiznal před novináři. Příjemné setkání s bývalými parťáky ze zámoří či reprezentace si moc užil.

"V šatně byla skvělá nálada. Nepadlo ani jedno vážné slovo, takže jsem si to moc užil," přiznal a dodal, že sám po vynuceném konci kariéry už hokeji příliš nedává. "Bylo pro mě těžké opustit šatnu a každodenní hokejové návyky, ale už moc netrénuji. Na přípravu jsem neměl moc času, protože jsem se před třemi dny vrátil ze Španělska, kde trvale žiju, takže jsem stihl jen jeden led," usmíval se po úspěšném utkání.

Ačkoliv proti Spartě nastupoval jen jako soupeř v dresu Pardubic, sparťanské oslavy 120 let si užil s respektem. "Sparta byla vždycky významný soupeř. Bylo těžké se na ni připravit, protože v ní hrála řada skvělých hráčů. Dneska to navíc bylo jako v play-off, mělo to hodně soutěživou atmosféru," potěšilo ho po úspěšně zvládnuté výhře pod vedením Martina Ručinského a Jaroslava Špačka.

Tomáš Vlasák: Sparta si zaslouží velký respekt

Užil jste si Návrat legend se vším všudy?
Byla to hezká akce! Zůstaly mi nějaké vzpomínky na tehdejší zápasy, takže bylo příjemné zavzpomínat. Ač jsem slávista, Sparta vždycky měla můj velký respekt, protože je to klub s velkou historií a velkými úspěchy. Jsem moc rád, že mě pozvala.

Sestavy byly nabušené, co?
Měli jsme pět útoků, hodně zajímavých jmen, takže oba týmy byly dobře obsazené. Doufám, že si to lidi užili společně s námi.

Jak jste Spartu během kariéry vnímal?
Sparta je klub, který opravdu milujete, anebo ho nenávidíte. Kamkoliv přijede, všude vyvolá povyk, ať už pozitivní, či negativní. Velký respekt její historii a všem hráčům, kteří jí prošli.

Vzpomínáte nejvíce na pražská derby?
Největší vzpomínky mám na tehdejší skvělé finále. Bohužel jsem se ve třetím zápase zranil a do série nezasáhl. Mrzelo mě, že nemůžu hrát, stejně jako prohra ve finále.

Vy jste spojen se Slavií a Plzní, ale nebylo během kariéry ve hře, že byste zakotvil právě u nás?
Ve hře to bylo, když mi bylo kolem osmnácti let. Já se rozhodl pro Litvínov a poté pro Plzeň, kde se mi první rok nedařilo. Tenkrát jsem mluvil s Petrem Břízou, že by mě do Sparty chtěli vyměnit. Z plzně se mi ale nechtělo první rok odejít. Chtěl jsem to v ní zlomit a zůstat, což se mi nakonec podařilo na sedm let.


AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Buchtele: Ve Spartě jsem si vytvořil domov

Konečný: Šance ve Spartě jsem si vždycky vážil

Vstupenky na MS jsou stále k dispozici

Daníček před MS: Porveme se o medaili!