22. 3. 2016 Daniel Ryl

Polášek: Nechceme sérii protahovat!

Ve druhém utkání na zlínském ledě měl v obraně o něco méně práce, než při předchozím duelu, ale ADAM POLÁŠEK nehodnotil vítězství 4:1 jako jednoznačné. Obránce Sparty sice potěšil dobrý výkon, přesto na něm našel nedostatky, na kterých musí sparťané zapracovat. Podle sparťanského zadáka se musí Pražané ve středečním utkání soustředit zejména na svůj výkon, aby využili hned první příležitost k ukončení čtvrtfinálové série. Zda se jim to podaří, to ukáže zítřejší utkání, které začíná v 18:20.

Adame, druhé vítězství bylo naprosto zasloužené, souhlasíte?
Musím říct, že nás zachránila první polovina zápasu, ve které jsme se dostali do vedení. To jsme si potom celou dobu drželi, ale měli jsme tam i třetí třetinu, která nám moc nesedla. My můžeme být rádi za výhru 4:1, Pepis zachytal výborně, takže nějak takhle by to mělo vypadat.

Adam Polášek

Byl to nejjednodušší zápas série?
To bych neřekl. Každý zápas je nějak specifický. Včera to tak možná vypadalo, protože jsme se chytili a dostali se do vedení, ale i my jsme tam měli nějaké výkyvy. To utkání nás stálo hodně sil.

Zejména v první třetině jste na poměry play off nezvykle dominovali. Nezaskočilo to trochu i vás, že to jde takhle dobře?
Když se něco takového povede, je to jenom dobře pro nás. Dokázali jsme si vytvořit tlak, dali jeden dva góly a to nás uklidnilo. Když vedete, tak je znát, že musí hrát oni.

Vám se v podobném duchu vydařila i třetí třetina prvního zápasu. Byl záměr na tento výkon navázat hned v úvodu druhého utkání?
Po tom včerejším utkání, v němž jsme je posledních deset minut k ničemu nepustili, jsme věděli, že když na to navážeme, tak to na ně bude platit. Nakonec se to podařilo.

Všechno mohlo být ale jinak, protože zejména ke konci druhé třetiny se Zlín chytil několika důraznými zákroky a nakopl i fanoušky. Bylo důležité, že jste to ustáli bez inkasované branky?
To určitě ano. I když vedete o jeden nebo tři góly, je to jedno. Oni prostě musí a snaží se. Oni potom musí v té hře něco změnit a my na to musíme dobře zareagovat a hrát naší hru.

Oproti základní části zvládáte velmi slušně oslabení. Co bylo potřeba změnit?
Hraje nám do karet i to, že hrajeme proti stejnému soupeři a zhruba víme, jak přesilovky hrajou. Víme, kde jsme dělali chyby, koukáme se na video a snažíme se je eliminovat, což nám zatím vychází.

Sparta má v play off nejvyšší úspěšnost přesilových her.

Důležitým aspektem jsou i přesilové hry, jsou zatím klíčové?
V play off jsou přesilovky a oslabení rozhodující. Při hře pět na pět jsou týmy v podstatě vyrovnané, když tam padne něco z přesilovky, tým to psychicky zvedne.

Co očekáváte od středečního utkání? Zlín bude muset útočit, ale je spíše defenzivním týmem. Myslíte si, že něco změní a budou více útočit, nebo budou věřit své hře?
To je asi otázka až na středu. Oni do Prahy přijedou s nějakým plánem, my víme, jak chceme hrát my a až po úvodním buly se uvidí, s čím přijeli oni.

Máte před sebou pouze jednodenní pauzu. Může být vaší výhodou to, že Zlín je po předkole přece jen unavenější?
Podle mě do toho dají úplně všechno, co mají. My máme odehrané zápasy, což už taky půjde vidět. Oni do toho musí dát všechno, ale my to nechceme protahovat a chceme tu sérii ukončit už zítra.

Dnes v 18:30 | Muži
HC Oceláři Třinec
Dnes v 17:15 | Dor.
Piráti Chomutov