15. 4. 2016 Robin Mana

Polášek: Polevili jsme, to nás stálo zápas

I ve druhém finálovém souboji dokázali sparťané otočit nepříznivé skóre a do poloviny utkání nad Bílými Tygry vedli. Soupeř ale poté dokázal srovnat a v poslední minutě prostřední části šel do rozhodujícího vedení. V power play v závěru třetí třetiny pak Liberečtí čtvrtým zásahem rozhodli o vyrovnání série. Utkání hodnotil obránce ADAM POLÁŠEK, který si připsal asistenci u druhé sparťanské branky.

Adame, vy jste dnes odehrál v zápase šestadvacet minut, kolik sil vás ten zápas stál? I s ohledem na to, že se výsledkově nevydařil...
Se silami jsme na tom všichni dobře. Navíc teď máme daší dva dny, abychom si odpočinuli. Tam nevidím problém. Ale dnes to byla škoda, docela dobře jsme zareagovali na soupeřovo vedení, hned jsme to otočili a celkově jsme nehráli špatně. Ve druhé třetině jsme trochu polevili, což nás asi stálo zápas. Myslím ale, že výkon to byl dobrý.

Překvapil vás ten nástup Liberce od prvních minut?
Ne, to vůbec. Věděli jsme, že to tak bude. Oni prostě dneska museli a bylo to na nich hodně vidět. První dvě přesilovky jsme ubránili, což nám asi pomohlo v dalším průběhu. Pak už to bylo nahoru dolů, celkově výborný hokej.

Adam Polášek

Otočili jste prakticky ze dvou střidání, kdy jste byli v útočném pásmu. To asi hodně pomohlo vašemu sebevědomí do dalšího průběhu...
Vždycky, když se vám podaří vyrovnat, tak vás to nakopne. Snažíte se z toho vyždímat co nejvíc, což se nakonec povedlo a dali jsme ještě jeden.

Který konkrétní okamžik vás dnes připravil o vítězství?
Samozřejmě je škoda těch vyloučení. Stálo nás to síly, pak jsme méně bruslili a oni toho hned využili. Mrzí nás to, na druhou stranu stav je 1:1 a čekají nás dva zápasy doma. To je to, na co se chceme soustředit.

Bylo hodně těžké dnes udržet nervy v klidu? Liberec už zkoušel včera ke konci zápasu vyvolat nějakou šarvátku a teď v tom trochu pokračoval...
Oni takhle hrajou. Jestli takhle chtějí hrát, tak ať tak hrají. My máme svoje úkoly, víme s čím tam jdeme a jak to oni udrží na uzdě, nebo ne, to pak záleží na rozhodčích, jak to posoudí. My jsme s tím v pohodě.

Jak se těšíte do vyprodané O2 areny?
Těším se moc. Slibuji si od toho parádní atmosféru, čím víc lidí, tím lépe. Lidi už si na novou arenu zvykli, navíc je to finále, takže to bude určitě velká paráda.

Bod z Liberce berete jako plusový, nebo to mohlo být vzhledem k dnešnímu průběhu utkání i lepší? Jak to vnímáte?
Po prvním zápase jsme si řekli, že s čím jsme přijeli, to jsme z poloviny splnili. I dnes to byl hratelný zápas. Bylo to opravdu vyrovnané, na konci jsme tam měli tlak. Bohužel to nevyšlo, nedá se nic dělat.

Souboj je to hodně vyhrocený, je i férový?
Je to finále. To může být jakékoli. Týmy do toho dávají úplně všechno a jestli je to vyhrocené, nikdo se tomu nemůže divit.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu