23. 3. 2023 Daniel Ryl

Polášek: Ubráněné oslabení nás nakoplo

Ve třetím čtvrtfinále náš tým odčinil předchozí prohru a vítězství 4:2 nás vrací do vedení v sérii. "Tentokrát jsme odehráli dobře i třetí třetinu, žádný výpadek nebyl a dokázali jsme hrát stejně celých šedesát minut," pochvaloval si obránce Adam Polášek, kterého nerozhodila ani dlouhá pauza kvůli díře v ledu.

Jak bylo náročné naskočit do třetí třetiny o půl hodiny později?
Díru v ledu jsem zažil poprvé. Bylo to nepříjemné. Chystáte se na třetinu, vlezete na led a oni vás pošlou zpátky do šatny.

Jak ses s neplánovanou přestávkou vypořádal?
Každý hráč to má jinak. Měl jsem tělo nachystané do poslední třetiny, ale pak nic. Snažil jsem se udržet v tempu, abych nezatuhnul. Mně se to povedlo, dal jsem si strečink a šel jsem na věc.

Už jsi někdy šlapal na kole v bruslích?
Ne, bylo to poprvé. (usmívá se) Kdybych si brusle sundal, už se nebudu na ledě cítit tak dobře. Na brusle si nesáhnu, ale jsou kluci, kteří si je radši vyzujou. Nebylo to nakonec špatné, ale už bych to neopakoval.

Když se vrátím k zápasu, byl to dobrý výkon od začátku do konce?
Odehráli jsme komplexní utkání. Dokázali jsme hrát naši hru celých šedesát minut a myslím si, že nás nakoplo pětiminutové oslabení. Podařilo se nám dát gól, který nás nakopl.

Emoce byly znát. Jak jste se vypořádali s vyloučením Míry Formana a s přeskupením formací?
Emoce patří k playoff, na tohle se celou sezonu čeká. Radši bych hrál tyhle zápasy než některé mrtvé během sezony. Vyloučení přišlo dost brzy, takže kluci se po přehození útoků dostali do tempa rychle. Celý tým se s tím vypořádal parádně.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mladá krev v áčku: debuty i nové smlouvy

Hyka: Přípravu jsem měl intenzivnější než loni

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší