24. 10. 2014 Miroslav Grossmann

Poláškovi pomáhají spoluhráči. Teď je přeskočil

Obránce vévodí kanadskému bodování Sparty. ADAM POLÁŠEK ve druhé třetině skóroval a v patnáctém zápase sezony si připsal už čtrnáctý bod (3+11). Byla to důležitá trefa. Sparta minutu předtím přišla o vedení. „Když soupeř vyrovnal, věděli jsme, že musíme rychle něco udělat,“ říká produktivní zadák.

Pražané v utkání vedli už 2:0. Na konci první třetiny však Mounfield snížil a ve 27. minutě vyrovnal po nešťastném Barinkově zásahu. „Od začátku druhé třetiny jsme hráli špatně. Po druhém gólu Hradce jsme věděli, že musíme rychle odpovědět. Má dobrou defenzívu a dovede si pohlídat modrou a červenou čáru,“ vysvětlil Polášek.

Adam Polášek

A zpět do vedení šli domácí rychle. Sparťanský obránce vystřelil ze strany. Jenom švihem. Ale stačilo to. „Byl to gól Lukáše Cingela, který přejel před brankářem,“ pochválil Polášek spoluhráče. Nejdřív chtěl nahrávat, ale když se podíval, zkusil přímou střelu. „Gólman totiž nic neviděl!“

Byl to třetí Poláškův gól v sezoně. A ještě větší obdiv však sklízí za jedenáct asistencí. Hlavně ty ho posunuly na první místo klubové produktivity. „Velkou váhu bych tomu nedával. Daří se celému týmu. Jarda Hlinka s Danem Přibylem nehráli. To oni mi dělají body,“ pochválil spoluhráče. Jenže tentokrát se obešel i bez nich. A oba je v kanadském bodování přeskočil.

Za nevšední Poláškovo postavení ve statistikách může prý i důvěra trenérů, kterou beci dostávají. „Řekli nám, že máme podporovat útok. Z druhé vlny a také při pobytu v útočné třetině,“ vysvětluje obránce, který často chodí také na přesilovky. I v nich je Sparta úspěšná. „Nejsou to kolikrát ani sehrané akce, ale daří se nám skórovat z předbrankového prostoru,“ všímá si.

Útočný rebel mezi sparťanskými beky však nevynechá ani práci vzadu. Pomáhal i při závěrečné power play Východočechů. „Pořád se považuju za defenzivního beka,“ usměje se Polášek. „Ale pokud mi to půjde všude, budu strašně rád.“

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los CHL: známí soupeři i atraktivní destinace

Permanentkáři si mohou vyzvednout ročenku!

Kvapil: Druhé zranění už bylo frustrující

Permanentky na novou sezonu v prodeji!