17. 11. 2013 Jiří Liebreich

Pöpperle: Od druhé třetiny jsme hru ovládali

Desátou výhru z posledních jedenácti utkání vybojovali sparťané na horkém ledě Litvínova. Verva vstoupila do utkání lépe, rychle se ujala vedení 2:0. Pražané ale zůstali v klidu, v čele s jinak jistým TOMÁŠEM PÖPPERLEM. "Bylo důležité, že jsme nedostali třetí gól. Od druhé třetiny jsme na ně vlítli," komentuje vývoj vítězného střetnutí.

Utkání pro vás nezačalo ideálně, inkasovali jste hned dvakrát. Plány asi vypadaly jinak, že?
Chtěli jsme začít stejnou taktikou, jakou jsme hráli na Kladně. Nepustit soupeře do tlaku, aby z toho nepramenily naše fauly. Víme, že se Litvínovu v posledních zápasech dařilo. Mají výborné hráče na přesilovku, góly dát umí. Na to jsme se chtěli dát pozor. Příliš se nám to ale nevydařilo, ze dvou střel jsem dostal dva góly.

Podobný úvod utkání pro gólmana zřejmě moc příjemný není…
Před zápasem jsem se cítil v pohodě. Říkal jsem si, že by to dneska mohlo být dobrý. Pak to ale přišlo: dvě střely, dva góly. Snažil jsem se na to nemyslet, jít dál. Věřil jsem, že máme silný mančaft, a že můžeme otočit.

Tomáš Pöpperle

Na konci první třetiny mohl zvýšit na 3:0 váš bývalý spoluhráč Peter Jánský, toho jste ale dokázal vychytat. Věděl jste, proti komu stojíte, respektive tušil jste, jaké zvolí domácí útočník zakončení?
Kdyby nám odskočili na 3:0, tak už by to bylo hodně těžké, samozřejmě. Bylo důležité, že jsme první třetinu dohráli tak, jak nakonec skončila. O pauze jsme se uklidnili, do druhé třetiny jsme potom vlítli a snížili. Puk mu trochu poskakoval, měl těžší pozici. Zkusil to tedy napálit. Trefil mě do betonu, tohle zakončení jsem úplně nečekal.

Dnes vás přijela podpořit celá řada fanoušků, bylo slyšet, že je jich takové množství?
Bylo jich hodně. Je výborné, že s námi odjeli na takovou cestu. Jezdí s námi na výjezdy, podporují nás. Toho si pochopitelně velmi ceníme. Jsem rád za jejich důvěru, i za to, že vyvolávají mé jméno.

Výsledky v zádech máte, tým působil ve velkém klidu a pohodě i po dvou rychle inkasovaných brankách. Cítil jste to i na ledě z vašeho pohledu stejně?
Bylo důležité, že jsme nedostali třetí gól, že jsme přežili první třetinu. Dohráli jsme ji za stavu 0:2. Od druhé třetiny jsme na ně vlítli, začínali jsme hru ovládat. Dostali jsme soupeře pod tlak. Z toho pramenily jejich chyby, tedy i naše góly.

Ve druhé třetině se podařilo snížit, stále jste ale měli jednobrankové manko. Litvínov naznačil, že pod novými trenéry brání dobře, jak tedy vypadaly taktické plány na rozhodující třetí třetinu?
Hlavně se nezbláznit, bylo to jen o gól. Pro domácí tým není jednoduché, když jde do třetí třetiny za stavu 2:1. Nechtěli jsme je pouštět do brejků, protože mají na brejky typologicky výborné hráče. Nechtěli jsme zbytečně ulítnout. Hráli jsme trpělivě a nakonec i vítězně.

22
Počet zákroků sparťanského brankáře

Byl pro vás závěr zápasu nejobtížnější součástí dnešní výhry?
Soupeř měl šance na vyrovnání, hráli jsme v oslabení. Poté sehráli výborně „přesilovku“ šest na pět. Párkrát mě to tam trefilo, že jsem o tom ani nevěděl.

Pod novými trenéry se Litvínov zvedl herně i výsledkově, dal se jeho výkon v Praze a dnes srovnat? Čekali jste, že vás čeká natolik tuhé utkání?
Čekali jsme velké nasazení, dostali se do pohody. Mají dobrý mančaft, překonali špatnou sérii. Očekávali jsme těžký zápas, s jejich kvalitním výkonem nás nepřekvapili.

Motivovali tým před zápasem bývalí hráči Litvínova, tedy Karlové Pilař a Kubát?
Sazebník máme jasně daný, takže nejde, aby unikli bez trestu. Kasu má u nás na starosti Radek Philipp, ten to určitě zařídí. (smích)

Jsme v Litvínově, dal jste si místní vyhlášenou klobásu?
Myslím si, že si jako hokejista nemůžu nedat takovouhle klobásu, co tu mají. (smích)