22. 3. 2014 Tereza Velikovská

Pöpperle: Po euforii zase začínáme od nuly

Opět jen o gól. Čtvrtfinálová série s Vítkovicemi zatím nabízí velice vyrovnané bitvy. Na tom, že sparťané duel plný šancí a vyloučení nakonec přiklonili na svou stranu, měl velký podíl i gólman TOMÁŠ PÖPPERLE. Ten zastavil 25 střel domácích a především obrovskou Němcovu šanci v prodloužení.

Stejně jako při obou duelech na pražské půdě, i tentokrát spoléhaly Vítkovice především na svůj velký důraz. Sparťané jim však tentokrát, na rozdíl od druhého utkání, zdatně sekundovali a nenechali si nic líbit. „Myslím, že jsme byli tentokrát důraznější, souboje jsme ustáli mnohem lépe a byli jsme lepší,“ pochvaloval si vedení 2:1 v sérii gólman Pöpperle.

Tomáš Pöpperle

Sám vytáhl proti aktivně hrajícím Ostravanům několik těžkých zákroků. „Hráli přesně tak, jak jsme čekali. Dlouho jsme se trápili v koncovce a nemohli jsme dát gól. Když se nám konečně povedlo ho dát a jít do vedení, tak Vítkovice otočily. Naštěstí jsme dokázali srovnat a nakonec to ubojovat. Góly se jim dávají velice těžko,“ uznal. Během tří zápasů se sparťané proti Šindelářovi prosadili šestkrát.

Od poloviny prvního duelu přitom čekali na gól až do poloviny toho sobotního, tedy více než 125 minut. Střelecký půst načal i ukončil Petr Ton, který se ve třetím duelu trefil hned dvakrát. A výrazně tak přispěl k dobré náladě ve sparťanské kabině. „V play off to takhle je. Když se v prodloužení urve takový zápas, tak to je psychická vzpruha a je tam nějaká euforie. Na druhou stranu zítra zase začíná zápas od nuly. Musíme šlapat tak, jako dneska, kdy jsme byli odolní a silní,“ velí Pöpperle.

Nedělní duel bude podle něj opět stejně urputný, jako ten sobotní. „Určitě to zase bude o jednom gólu, o jedné chybě. Já dnes jednu udělal, kluci to naštěstí napravili a zaplaťpánbůh mi pomohli. Teď je zase na mně, abych pomohl já jim,“ zpytoval svědomí ohledně druhého gólu domácích. Na Vítkovicích podle něj není vůbec znát, že mají v nohách navíc i vítězné předkolo. „Hráli tři zápasy, pak měli pět dní volna, takže se spíš tak příjemně rozehráli,“ myslí si.

Čtvrtý zápas je na programu v neděli od 18:00 a Sparta bude mít příležitost potvrdit dosavadní dominanci v této sezoně na ostravském ledě. Tři ze tří zápasů tu totiž vyhrála. „To jsme ani nijak neřešili. My musíme pracovat tak, jako jsme pracovali dneska, a budeme mít šanci tady znovu uspět,“ věří sparťanský brankář.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila