7. 12. 2013 Jiří Liebreich

Pöpperle: S Plzní to byl neskutečný zápas

Lépe skončit Den sparťana nemohl. Vyvrcholení slavnostního dne, kdy Sparta slaví 110 let své existence, skončilo stylově vítězstvím. Holešovičtí doma skolili plzeňské Indiány 4:2, velký podíl na úspěšném zakončení oslav měla i brankářská jednička týmu TOMÁŠ PÖPPERLE. "Byla tu super atmosféra, lidé byli skvělí," chválí více jak deset tisíc fanoušků v Holešovicích.

Jak jste vnímal sobotní slavnostní den? Oslava 110 let Sparty začala už dopoledne, celá akce vyvrcholila poté výhrou nad rivalem z Plzně…
To, že byl dnes slavnostní den, bylo cítit od samého začátku. Vnímali jsme to. V hlavách jsme to určitě měli, nechtěli jsme náš zápas pokazit. Chtěli jsme vyhrát. Myslím si, že to dnes byl neskutečný zápas, kluci toho předvedli hodně. Dvakrát jsme prohrávali, dokázali jsme ale otočit. Potom jsme už Plzeň k ničemu nepustili. Klobouk dolů před mými spoluhráči.

Tomáš Pöpperle

Ceníte si vítězství víc, když byl na vás vyvinut velký tlak v této nevšední atmosféře, navíc proti silnému a kvalitně hrajícímu soupeři?
Samozřejmě, chtěli jsme udělat pro lidi hlavně show. Byla tu velká celodenní akce, zodpovědnost jsme určitě cítili. Jsem rád, že jsme dnešní den dotáhli až do konce.

Byl boj s Plzní podobný těm, co uvidíme v play-off?
Souhlasím, Plzeň hrála výborně dozadu. Dvěma góly se dvakrát dostali do vedení, pro nás to byl těžký zápas. Kluci ale předvedli krásný góly, parádně bránili. Dnes opravdu musím říct, klobouk dolů před tím, co náš mančaft předvedl.

Na začátku druhé třetiny se Plzeň prosadila gólem na 1:2 již po deseti vteřinách hry, čekal jste, že tým nastolenou situaci zvládne takhle dobře?
Deset vteřin po buly jsme dostali gól, s týmem to ale nezamávalo, stále jsme si hráli to svoje. Dali jsme nádherný góly, byla to taková ta třešnička, kvůli které chodí lidi na hokej. Takže super.

Ve druhé periodě jste se ošklivě srazil s Jakubem Lvem, musel jste poté překonávat nějakou bolest?
Kubovi Lvovi asi ujela brusle, trošku mě podkopl. Zůstal jsem na zádech, dal jsem si do lokte, byl jsem ale v pohodě. Navíc se mi Kuba omluvil.

Tolik zásahů musel Tomáš Pöpperle předvést, aby mohli sparťané slavit vítězství

Stihl jste zhlédnout zápas legend?
Zápas jsem neviděl. Před svým utkáním nemám čas, musím se soustředit na svojí práci. Vím, že prohráli, utkání jsem ale neviděl.

Do týmu sparťanských legend byl pozván i Petr Ton, jeho mistrovství ale mohli diváci vidět až v zápase proti Plzni. Přemlouvali jste ho, aby se šel s velikány Sparty a ruského hokeje sklouznout?
Bavili jsme se o tom, nějaká srandička tam byla. Padlo slovo i na to, že tam hráli i mladší hráči, než je Toňák. On ale hrát nemůže, kdyby se mu něco stalo, bylo by to špatně.

Jak byste zhodnotil diváckou podporu, která byla celý den výjmečná?
Celodenní program byl udělán pro lidi, fanoušci byli parádně naladění. Byla tu super atmosféra, lidi byli skvělí.