31. 3. 2016 Daniel Ryl

Pöpperle: Výhrou jsme se vrátili do série!

Úterní utkání nedochytal, ale o den později už byl TOMÁŠ PÖPPERLE výraznou oporou mužstva. Brankář Sparty pochytal 31 střel Plzně, lapil trestné střílení a lvím podílem přispěl k důležitému vítězství. Díky němu sparťané odjedou do Plzně za vyrovnaného stavu a stejně jako se Zlínem budou chtít třetí zápas urvat pro sebe. „Musíme do toho dát všechno a třetí utkání v Plzni vyhrát. Ve Zlíně nás to nakoplo, tak by mohlo i teď,“ řekl po výhře strážce sparťanské svatyně.

Brankáře Sparty po utkání těšilo zejména to, že jeho tým dokázal hodit za hlavu nevydařený výkon z prvního zápasu a ve druhém duelu byl lepším týmem. „Změnili jsme přístup ke všemu a bylo to znát i na výsledku. Hráli jsme tak, abychom vybojovali výhru,“ chválil své spoluhráče Pöpperle. Ten přišel o čisté konto v polovině zápasu, ve které Plzeň snížila z 0:4 na 3:4.

Tomáš Pöpperle

Sparta si však vítězství pohlídala a do Plzně pojede za vyrovnaného stavu. „Musíme do toho dát všechno a třetí utkání v Plzni vyhrát. Ve Zlíně nás to nakoplo, tak by mohlo i teď,“ nachází spojitost brankář, jenž si v utkání připsal 31 zákroků a chycené trestné střílení. I to mu jistě zvedlo sebevědomí, které trochu naboural nedochytaný úterní duel.

„Ani včera jsem se necítil psychicky dole, dneska mě to potrefovalo trochu víc. Ukázalo se, že máme silný mančaft,“ pochválil svůj tým jednatřicetiletý brankář. Při zmínce o chyceném nájezdu Miroslava Indráka připustil, že se mohlo jednat o jeden z klíčových okamžiků zápasu. „První polovina byla z naší strany dobrá, přežili jsme i trestné střílení. Za stavu 4:0 sice dokázali zareagovat, ale po třetí plzeňské brance jsme hráli parádně a už jsme je k ničemu nepustili.“

Během zápasu musel držitel dvou startů v NHL čelit několika únikům soupeře. „Nějaký okénka tam zase byly, ale potom už se to zlepšilo. Důležité je, že jim to tam nenapadalo jako v prvním utkání a my jsme se výhrou dostali zpátky do série,“ pochvaluje si Pöpperleho, kterého do utkání dostalo několik jistých zákroků. „Když je více střel a něco vás trefí, hned je to lepší.“

Pöpperle se navíc musí za pomoci obránců popasovat s důraznou hrou soupeře. „Mají tam nějaké Američany i hráče, kteří jsou hodně důrazní. Je to jejich styl a my to o nich víme, ale to je práce beků. Já se musím snažit najít puk a kluci si musí udělat pořádek,“ uvedl spokojený brankář, na jehož zákroky se budou sparťané spoléhat i během víkendových zápasů v Plzni.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest