26. 10. 2010 Daniel Langer

Pöpperle: Z Prahy muselo být slyšet, jak nám spadl kámen ze srdce

M l. B o l. - Po devíti utkáních slaví Sparta vítězství na soupeřově hřišti. Velký podíl na něm má Tomáš Pöpperle. Svůj tým podržel především v první polovině zápasu, v níž zneškodnil několik nebezpečných šancí. Po Tonově trefě sice boleslavský nápor oslabil, přesto sparťanský brankář neměl po zbytek zápasu na růžích ustláno.

Retro kolekce

Tomáši, slavíte první vítězství na soupeřovi hřišti v letošní sezóně. Jaké máte pocity?

Jen ty nejlepší. Možná až v Praze bylo slyšet obrovskou ránu, to jak nám spadnul kámen ze srdce. Všichnou doufáme, že se do tohoto zápasu odrazíme a už půjdeme jenom nahoru.

Vy jste navíc vychytal první nulu v sezóně, takže radost dvojnásobná, že?

Je to příjemné, ale je to jen takový bonus. Důležitější jsou stoprocentně body, dlouho jsme na ně čekali.

Tomáš Pöpperle

V tomto měsíci jde již o druhé utkání na mladoboleslavském ledě, které jste sehráli. V čem podle vás tkví diametrálně odlišné výsledky?

Podle mě byl hlavní rozdíl v tom, že jsme tentokrát dali první branku my. Důležité bylo také vzápětí neinkasovat. Oproti prvnímu utkání se na hokejky Boleslavi začala vkrádat nervozita, my si naopak začali věřit. Jsem moc rád, že jsme to dotáhli dokonce.

Důležitá byla nepochybně i pojišťovací branka z hole Jakuba Koreise, že?

Samozřejmě. Hrát na výhru o jeden gól je vždy hazard, stačí nešťastný odraz a mohlo to skončit špatně. Bylo vidět, jak strašně nás druhá branka uklidnila. Pak už jsem nepochyboval, že vyhrajeme.

Nebylo by asi dobré úterní vítězství přecenit, s čím půjdete do dalšího zápasu s Plzní?

Na našich cílech se nic nemění. Chceme vyhrát a uděláme všechno, abychom toho dosáhli. Vítězství nad Mladou Boleslaví je jen první krok a my musíme udělat další.