19. 11. 2010 Lucie Štěrbová

Pöpperle po zápase v Litvínově: Venku máme tragickou bilanci!

Ačkoli se gólman Tomáš Pöpperle proti litvínovským střelcům několikrát vytáhl a pustil za svá záda jen dvě střely, na druhou letošní výhru venku to nestačilo. Sparta prohrála 1:2. „Je to tragická bilance, nic takového jsem ještě nezažil,“ stručně ohodnotil dvanáct venkovních proher.

Až do poloviny zápasu svítil na světelné tabuli stav 0:0. Pak ale potrestal Smoleňákovo vyloučení Viktor Hübl, když zužitkoval přihrávku zpoza branky. Druhý úder přišel necelou minutu před koncem druhé části z hole Jakuba Černého, který namísto přihrávky překvapivě střílel. „Je pravda, že mě trochu překvapil. Spíš jsem čekal jen nějaké naznačení. Jeli dva na jednoho a on střílel z dost velké dálky, ale jak jsem byl vyjetý, tak mi to prošlo kolem nohy u tyčky do brány,“ popisoval druhou a de facto vítěznou branku sparťanský gólman.

Tomáš Pöpperle

Víc už za svá záda ale nepustil a hlavně v závěrečné části Spartu několikrát podržel. Sparta ale dala jedinou branku, což na výhru nestačilo. „To, že dáváme málo branek je náš velký problém už řadu zápasů,“ potvrdila sparťanská dvaačtyřicítka. Sparta má druhou nejnižší produktivitu v lize a v posledních pěti zápasech dala jen sedm branek. „Gólů dáváme minimum a skoro každý zápas venku začínáme hrát, až když už je to 1:0 nebo 2:0 pro soupeře. Je to těžké potom otáčet,“ jmenoval další kámen úrazu.

„Samozřejmě, člověk ví, že když dostane dva nebo tři góly, takže se s touto produktivitou nejspíš nevyhraje. Ale je to můj úděl, snažím se na tohle moc nemyslet a soustředit se jenom na chytání. Snažím se týmu pomoci k bodům, ale zatím to nějak nevychází…“ okomentoval Pöpperle to, jestli si připadá pod větším tlakem v okamžiku, kdy se Sparta střelecky trápí a každý inkasovaný gól je ještě důležitější.

Ani po reprezentační pauze nejsou výsledky týmu ideální. Po těsné prohře ve Zlíně přišla další prohra o jedinou branku. „Kdybychom věděli, co je potřeba za impuls, tak už se to dávno změnilo. Nevím, kde přesně je ten problém,“ nedokázal Pöpperle popsat, proč se Sparta v letošní sezoně tolik trápí. „My musíme začít dělat úplně všechno tak, jak máme, tak jak to děláme na trénincích. Už se z toho konečně dostat, ale není to jednoduchá situace. Říkáme si na tréninku, že to vypadá nadějně, dobře, ale pak přijde zápas a je to zase jinak.“

I přes prohru v Litvínově se Sparta ale v pátek posunula tabulkou nahoru. Kvůli odečtům bodů poskočila z předposlední pozice na 11. místo. „Jasně, mohlo by nás to konečně nakopnout. Už nejsme třináctí, ale jedenáctí,“ pousmál se trochu Pöpperle, „Ale teď vážně – trochu jsme to sledovali, ale pro nás to vůbec nic v tuhle chvíli a v téhle situaci, kde jsme, neřeší. My si to musíme ubojovat na ledě, protože jestli budeme pokračovat takhle, tak je jen otázkou času, kdy tam zase budeme zpátky.“

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Trenéři: Jsme rádi, že můžeme být na ledě

​Sparťanská krev #14: Kdy jindy, když ne teď!

Bratři ve Spartě: Nedvědovi, Francouzi i naděje

Chlapík se upsal Ottawě a odjíždí do Kanady