14. 11. 2012 Jiří Liebreich

Posila Gřegořek exkluzivně o přestupu

P r a h a - Posily hráčského kádru pražské Sparty neberou konce. Dalším, kdo bude oblékat dres s "S" na prsou, bude Petr Gřegořek. Obránce, jenž se může chlubit i titulem mistra světa z roku 2010. V týmu z hlavního města by měl plnit především roli zkušeného beka. Nejen o své úloze v týmu promluvil v potréninkovém rozhovoru.

K přestupu: „S většinou kluků se známe, nejdu do nového prostředí,“ uklidňuje.

Jak se zrodil váš přestup do Sparty?
O tomto přestupu se mluvilo delší dobu, nyní je u týmu Josef Jandač. Zavolal mi, jestli bych měl zájem o přestup. Já řekl, že ano, pak už to byla záležitost manažerů obou týmů. Zájem ze strany Sparty byl již dříve, jsou to možná už i čtyři roky, možná i více. Já jsem měl ve smlouvě klauzuli, že s případným přestupem musím souhlasit, to se stalo.

Jdete do zcela neznámého prostředí, nebo tu poznáváte známe tváře?
S hráči se znám prakticky s většinou, hrajeme proti sobě dlouhou dobu. S Vláďou Sičákem jsem hrál v Budějovicích, známe se i s Krstevem a Mojžíšem.

Známosti ale při přestupu příliš velkou roli hrát nemohou…
To souhlasím, protože zas tak velká česká liga není, aby to roli hrát mohlo. Já jsem každopádně do neznámého prostředí nešel.

Mluvil jste již s trenérem o vaší úloze, jakou byste měl plnit roli?
Nejsem tu od toho, abych hrál osmého beka. Jsem tu od toho, abych pomohl dostat se z ošklivého posledního místa, takže budu muset jednoduše dřít.

Sparťané neopomenuli vynadat nové posile za gól, který Gřegořek dal ve vzájemném utkání: „Něco proběhlo…,“ smál se.

Víte už, s kým budete nastupovat v obranné dvojici, kdo bude váš parťák?
Já mám za sebou trénink a rozbruslení společně s Travisem Gawryletzem, takže s ním. S ním se také znám, pochopitelně že z Karlových Varů.

S trenérem Jandačem se znáte předpokládám hlavně z Českých Budějovic?
Přesně tak, tehdy jsem pod ním nastupoval tři, možná necelé čtyři sezony, takže se známe velmi dobře.

Připomněli vám, nyní už spoluhráči, váš gól proti Spartě, který padl těsně před koncem utkání a rozhodl? (tehdy za Karlovy Vary)
Včera ve sprše pár nadávek proběhlo, kluci mi to připomněli. Samozřejmě ale jen ve srandě. (úsměv)

Jak jste vnímal špatný start Sparty do sezony tehdy jako hráč Karlových Varů?
Já ligu sleduji, co a jak se vyvíjí. Jsem překvapen, protože loni ten tým šlapal, letos zpočátku ne. Přitom ale k hráčským obměnám příliš nedošlo, je vidět, že rozhodují maličkosti. Tým špatně začal, pak se dostal pod deku, která je nyní ale myslím už pryč. Já tu zpočátku nebyl, vím ale sám, že když jsme v Karlových Varech sezonu špatně začali, tak se to pak dohání těžce.

“Pražské derby jsem nikdy víc neprožíval, nyní mám ale jasno!“

Může podobná krize pomoci v závěru sezony, v případě, že se přejde?
Pomoci může. Pokud se tedy nebude opakovat. Skoro žádný tým neprojde soutěží bez zaváhání. Já doufám, že tu bylo, odešlo a nyní nás čeká vzestup tabulkou.

Vy jste procestoval Vítkovice, Třinec, Budějovice, Karlovy Vary a nyní vás čeká mise ve Spartě. Jak vnímáte přestup?
Z Třince pocházím, ve Vítkovicích jsem hokejově začínal. Odehrál jsem tam pár zápasů za mladé. Co se týká rivality pražskýc „S“, tak ta se mě příliš netýká, i když jí chápu. Z Prahy nepocházím, nyní ale hájím barvy Sparty, takže mám jasno.

Převažuje u Petra Gřegořka pověrčivost u čísla dresu, nebo to není podstatné?
Tady ve Spartě budu nosit číslo dvacet šest, tohle se přiznám já ale více neřeším. Zeptal jsem se, jestli není volná dvacet trojka, se kterou jsem dlouho hrál, tu má ale Alex Foster.

Nyní vás čeká stěhování z Karlových Varů?
O víkendu to budu muset vyřešit, své věci z Varů budu muset převézt. Přítelkyně má naštěstí byt tady v Praze, takže v tomto ohledu mám dvojité štěstí.

A dnešní tip na zápas s Plzní, pro vás první za Spartu?
Já se přiznám, že tipuji nerad, důležité je vždy jednoduše vyhrát. My se budeme snažit dnes získat tři body, kdybychom dnes urvali 4:2, byl bych spokojen.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Zpátky na led! Kompletní tým zahájil přípravu

Machovský: Za kluky jsem chodil s ortézou

Polášek: Strašně se těším na partu v kabině

Vstupenky na derby a přípravu v prodeji!