4. 2. 2017 Jakub Borovský

Posila Smejkal: Ve Spartě přijmu každou roli

Do prvního utkání v dresu pražské Sparty naskočila v pátek proti Olomouci čerstvá posila JIŘÍ SMEJKAL. I když tým hnala v rámci akce Sparta vzdává hold podpora více než čtrnácti tisíc fanoušků, prvního vítězství se mladý útočník nedočkal. I když mu premiéra nevyšla podle představ, s přestupem do Sparty je spokojený. „Budu se snažit dělat maximum pro to, aby tým měl úspěch a vyhrával,“ slibuje Smejkal.

Vaše premiérové utkání se Spartě příliš nepovedlo, jaký je důvod porážky s Olomoucí?
Před zápasem jsme si řekli, že budou houževnatí. Že do nás půjdou, že budou hrát "hnusný" hokej, což se přesně potvrdilo. Dostali jsme hloupé góly, nevytvořili jsme si moc šancí a do toho nám moc nešly nohy. To si, myslím, byl největší problém.

Jak jste se cítil vy osobně? Teprve v úterý se potvrdil přestup a teď už jste naskočil do zápasu...
Abych řekl pravdu, tak jsem se cítil hrozně. Hodně mě bolely nohy, to možná bylo i tím, že jsem ve středu strávil nějakých devět hodin v autě, což se asi projevilo. Každým střídáním to bylo lepší a lepší, ale první dvě třetiny to nebylo ideální. Věřím, že to bude jen lepší.

Naskočil jste do utkání, kterému přihlíželo přes čtrnáct tisíc diváků, jaká byla atmosféra?
Byla skvělá, díky akci Sparta vzdává hold přišlo hodně lidí, což je vždycky super. Ale sám za sebe musím říct, že ve hře to moc nevnímám. Soustředím se spíše na hru samotnou.

Nastoupil jste ve druhém útoku s Lukášem Klimkem a Miroslavem Formanem, ve třetí třetině také s Ihnačákem. Co říkáte na souhru s novými spoluhráči?
Na tréninku nám to docela šlo, absolvoval jsem s nimi jeden dva. Ale jak jsem říkal, nešly nám moc nohy, do ničeho jsme se příliš nedostali, takže těžko hodnotit.

Aktuální sezonu jste začal v KHL v Záhřebu, teď jste přestoupil do Sparty. Co rozhodlo právě pro pražský celek?
V Záhřebu jsme ztratili šanci na play off, takže jsme a agentem řešili, jestli by nebylo dobré jít někam dohrát sezonu. Měl jsem nabídky z Česka i ze Švédska, nakonec jsem se rozhodl pro Spartu, protože tady je výborný mančaft, velká konkurence. Má cíl dostat se do play off a také to je nejlepší organizace v Česku. To určitě rozhodlo.

Co od nového angažmá očekáváte? Je to navíc poprvé, co hrajete tuzemskou extraligu. V čem bude rozdíl oproti KHL?
Oproti KHL je to tady více do těla, přímočařejší hra. V KHL se hraje více technicky, hra se tam trošku zpomaluje. Ve Spartě přijmu každou roli, je mi jedno, co budu hrát. Budu se snažit dělat maximum pro to, aby tým měl úspěch a vyhrával.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Pech: Pět bodů neřeším, hlavní je výhra

SPA - MBL 6:2 - Návrat na druhé místo!

Aukce dresů Sparta vzdává #HOLD2020

Dvořák: Skvělý zápas, fanoušci byli úžasní