2. 11. 2013 Daniel Ryl

Před reprezentační pauzou proti Varům!

Poslední utkání před reprezentační přestávkou odehrají sparťané na svém ledě. V duelu s Karlovými Vary se pokusí prodloužit svou sérii vítězství na osm zápasů. Zápas 18. extraligového kola startuje v neděli 3. listopadu od 17 hodin a sparťané potřebují vaši podporu!

Energetici bojují o místo v předkole play off

Vstup do sezony Západočechům nevyšel a už po 5. kole se musel balit trenér Richard Žemlička, kterého nahradil Karel Mlejnek. Energii se podařilo odlepit ode dna tabulky a aktuálně okupuje jedenácté místo tabulky, ovšem se zápasem k dobru.

Kanadskému bodování Karlových Varů vládne Roman Vlach, jenž má na kontě patnáct bodů. Čtyřiadvacetiletý forvard nastoupil do osmnácti zápasů, ve kterých nastřílel pět branek a nasbíral deset asistencí. Jeho vyrovnané výkony potvrzují také dva kladné body v tabulce pravdy a pouhé čtyři trestné minuty. Nejlepším střelcem týmu je se sedmi zásahy Martin Zaťovič. Ani on ovšem nedokázal zabránit nepříznivé bilanci svého týmu, který z posledních šesti zápasů zvítězil pouze jednou.

Poslední utkání odehráli Mlejnkovi svěřenci na svém ledě se Zlínem. To bylo tisícím zápasem Karlových Varů v extralize. Jubileum domácího týmu PSG zkazilo a už po dvanácti minutách vedlo o dvě branky. Do konce první části stihl snížit Zaťovič, ale v polovině zápasu odskočil Zlín opět na rozdíl dvou branek. Karlovarští sice po dvou minutách opět snížili zásluhou exsparťana Marka Hovorky, ale o pět minut později přidal čtvrtou branku Zlína Honejsek. V poslední minutě druhého dějství přidal třetí branku Varů opět Hovorka, ale ve třeti třetině už gól nepadl a atraktivní utkání skončilo vítězstvím Zlína.

Smutným hrdinou večera se stal slovenský útočník ve službách Karlových Varů. "Rozhodly dva momenty, a to byl úvod zápasu a naše neubráněné oslabení," trápilo Hovorku. Pro klubový web se rozpovídal o svých brankách: "Při prvním gólu se natlačil do branky Roman Vlach a první střela skončila na břevně. Pak se puk dostal do brankoviště a já jsem tam šel na dorážku. Díky bohu se to ke mně odrazilo." Při druhé brance se prosadil tvrdou střelou. "Při druhém gólu jsem přesně nevěděl, kolik mám času. Jen jsem slyšel, jak lidé řvou, abych střílel. Roman mi to nahrál zpoza brány a já jsem jen vystřelil."

TÝMOVÝ DUEL: SPARTA VS. KARLOVY VARY ŘEČÍ STATISTIK

SPARTA vs. K. VARY
Petr Ton 21 (12+9)Nejproduktivnější útočníkRoman Vlach (5+10)
Jan Piskáček 10 (0+10)Neproduktivnější obránceJiří Drtina 6 (1+5)
Petr Ton 54 střelNejpilnější střelecMartin Zaťovič 46 střel
Jan Buchtele 21,88% (7/32)Nejúspěšnější střelecPetr Koblasa 26,32% (5/19)
Filip Novotný (96,15%)
Brankáři (úspěšnost zákroků)Tomáš Závorka (91,73%)
Vladislav Habal (87,50%)
Tomáš Pöpperle (30)
Filip Novotný (1)
Brankáři (obdržené branky)Tomáš Závorka (47)
Vladislav Habal (2)
5685Průměr diváků na domácích zápasech3302

Z kabiny Sparty: Vary budou hrát více od obrany, tuší Hlinka

V pátečním utkání s Libercem jste sice prohrávali, ale tým se nepoložil. Myslíte si, že to byl důkaz pohody, která v týmu aktuálně panuje?
Asi ano. Velkou roli hraje fakt, že ve většině zápasů vedeme a hrajeme v klidu. Do toho vedeme ligu, takže jsme na tom psychicky dobře. Týmy jako Liberec musí sbírat body a je to znát. Využíváme toho a v tom je asi naše síla. Samozřejmě, že člověk prohrávat nechce, ale zase víme, že když třeba prohrajeme, tak se svět nezboří, protože máme něco nahráno.

Bílí Tygři jsou v podobné situaci jako Karlovy Vary. Očekáváte podobný průběh zápasu jako v pátek, nebo by se mohl opakovat jednoznačný výsledek z utkání na západě Čech?
Jednoznačné to asi nebude, ale zase si myslím, že Liberec má kvalitnější útok než Vary. Pravděpodobně se budou více soustředit na defenzivu. Liberec hrál dopředu dobře, ale Vary budou taky útočit z brejků. Bude to hlavně na nás, co jim dovolíme. Musíme dát rychlý gól.

Společně s Petrem Tonem vedete kanadské bodování týmu. Hraje se vám lépe, když víte, že jsou v týmu další hráči, kteří mohou rozhodnout utkání, a tým na vašich bodech nestojí?
Určitě to je příjemnější, když jsme nahoře. Když to srovnám s tou minulou sezonou, tak jsme byli také dole. Když jsme šli potom nahoru, tak jsme s Toňákem ty body sbírali a nemyslím si, že by ta naše sezona byla špatná. Máme teď v týmu další dvě lajny, které mohou rozhodnout. Klape nám to a já si to užívám.

Po utkání s Karlovými Vary přijde reprezentační přestávka. Co při ní budete dělat?
Budu odpočívat. (usmívá se) Budu nabírat síly do další části sezony, navíc tam bude ještě prosincová pauza a další turnaj. Musíme se dobře připravit, hodně kluků od nás teď jede, tak je budu sledovat.

Trenér Alois Hadamczik vás chválil. Kdyby byla aktuální nominace na světový šampionát, přijal byste ji?
(směje se) Kdyby se mě zeptal teď, tak bych to přijal. Je předčasné o tom teď mluvit, ale slyšel jsem to a těší mě to. Když se budu cítit dobře a udržím si výkonnost, tak pojedu rád. Řešit to můžeme až bude nějaká další nominace.

Sparta na západě Čech popravila trenéra Žemličku

První vzájemné utkání se odehrálo v rámci 5. kola Tipsport extraligy a Sparta zavítala na led Energie. Pražané po úvodní třetině vedli o dvě branky a Energii se podařilo snížit až v prostředním dějství. Domácí se zmohli na jedinou branku a poté už střílela pouze Sparta. Hrdinou pražského týmu se stal Daniel Přibyl, jenž nastřílel dvě branky. Po tomto utkání byl odvolán hlavní trenér Energie, Richard Žemlička.

Branky a nahrávky: 24. Vlach (Parýzek) – 3. Přibyl, 15. Rachůnek I. (Kumstát), 25. Ton (Rolinek, Pilař), 28. Přibyl (Buchtele), 55. Klimek (Hlinka, Kumstát), 60. Pacovský. Rozhodčí: Šindler, Turčan – Štofa, Flegl. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 3082. Střely na branku: 26:29. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6.

Zajímavosti zápasu:

Západočeši si z Prahy vozí body! Z posledních čtyř vzájemných zápasů na svém ledě dokázala Sparta vydolovat pět bodů, zatímco Energie jich má na kontě sedm. Poslední vítězství za tři body sparťané slavili na konci roku 2011, když zvítězili 3:2.

Tým s největším počtem vítězství přivítá tým s nejvíce prohrami. Zatímco Sparta vládne celé soutěži s dvanácti výhrami za tři body, karlovarští hokejisté prohráli celkem deset zápasů, což je nejhorší číslo ligy.