7. 12. 2023 Alžběta Žižková

Předkrm před legendami, jedeme do Boleslavi

Oslavy 120 let Sparty běží na plné obrátky, ale naše áčko rozhodně nelení, ba naopak! Už v pátek 8. prosince nás od 17:30 hodin čeká zápas v Mladé Boleslavi, kde ukončíme další venkovní sérii tří zápasů. Přímý přenos z utkání můžete sledovat na O2 TV Sport, Radiožurnálu sport a webu onlajny.com.

Na Návrat legend i s Hanzlíkem: Těším se na kluky i fanoušky

Ve Spartě hokejově vyrůstal, vyhrál v ní tři tituly, a přestože kariéru zakončil v dresu soupeřů, zůstává i nadále srdcem v Holešovicích. I proto nemůže obránce Jan Hanzlík chybět ve sparťanském výběru pro sobotní utkání. „Těším se hlavně na spoluhráče i halu. V Holešovicích jsem znal každého a byl v nich jako doma,“ přiznal v otevřeném rozhovoru pro náš web.

Zavzpomínal na tři mistrovské večery ve Sportovní hale, ale také semifinálové zklamání proti Slavii a zejména na první návrat v dresu soupeře. „Už když jsem s přijížděl k Praze, měl jsem nepříjemný pocit. Už na Nuseláku víte, že za chvíli jste v Holešovicích a říkáte si: ajajaj. Věděl jsem, že jedu domů a nebylo mi dobře po těle. O to víc mě potěšilo, jak se ke mně diváci zachovali neskutečně,“ přiznává Hanzlík.

>>>PROGRAM NÁVRATU LEGEND, VSTUPENKY MIZÍ<<<

Milník sparťanské historie:

Už 120 let. Sparta je s námi už od 6. prosince 1903, ale historicky první oficiální utkání odehrála až o rok později. A podle dochovaných pramenů ho sparťané sehráli právě v Mladé Boleslavi, se kterou se utkáme i v pátek. Zápas však nebyl ostrý v pravém slova smyslu, jelikož byl vložen do krasobruslařských závodů a jednalo se spíše o prezentaci nově rodícího se sportu. Oba týmy navíc v bandy hokeji neproháněly puk, nýbrž míček.

Trápení Středočechů pokračuje

Zlepšit náladu v mladoboleslavském táboře nedokázal ani listopad. Bruslaři čekají na tříbodovou výhru už od 17. listopadu, přičemž ta poslední, velmi překvapivá, přišla právě na státní svátek proti Litvínovu, který se ovšem aktuálně taktéž nenachází v největší formě. Středočeši na posledním místě ztrácí na nejbližší Kladno už čtyři body, navíc mají odehrány o dva zápasy více.

Nejproduktivnějším hráčem Mladé Boleslavi je devatenáctibodový Róbert Lantoši, za ním už se ovšem se ztrátou nachází další cizinec Juhamatti Aaltonen, na kterého další bod ztrácí krajan Matti Järvinen. Čísla těchto dvou Finů při účasti na ledě (-12, -13) ovšem napovídají, že Bruslaři v dosavadním průběhu ročníku inkasovali druhý nejvyšší počet gólů a nejméně jich dokázali vsítit.

První zápas sezony? Jasná záležitost

Prvním vzájemné utkání v sezoně se v O2 areně před zraky více než osmi tísíců fanoušků stalo jednoznačnou záležitostí. Skóre zápasu otevřel v první třetině Josh Kestner, a přestože se Bruslařům zásluhou tehdy čerstvé posily, Joachima Rohdina, podařilo vyrovnat, vedení nám velmi rychle vrátil Jan Buchtele a Josef Kořenář v brance už žádné další komplikace nepřipustil. Naopak jsme zásluhou gólů Moravčíka a Kousala dokázali skóre ještě posunout na konečných 4:1.

Věděli jste, že...

Celý tým čeká na venkovním ledě zajímavé porovnání. V pátečním utkání se proti sobě představí dva odlišné týmy na oslabení. Zatímco naše mužstvo je s úspěšností 88,89 % nadále nejlepší v soutěži, Mladá Boleslav má úspěšnost 69,32 %, což ji řadí na poslední místo.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Soupeř pro čtvrtfinále: existuje pět možností

Kempný: Rekord je hezký, bodů mohlo být i víc

SPA - MBL 2:1 - Rekordní vrchol základní části!

Nová aplikace HC Sparta+ je tady!