7. 2. 2011 Marcela Volfová

Premiérový střelec Tomáš Karpov si puk neschová

Sparta měla úvodní třetinu zápasu proti Českým Budějovicím jasně pod kontrolou. Díky využitým přesilovkám vedla už 3:0. Premiérový gól a jednu asistenci si připsal i útočník Tomáš Karpov. Od druhé třetiny ale holešovický tým pozapomněl na svoji hru. Hosté otočili vývoj zápasu na svoji stranu a porazili Spartu 5:3.

Od posledních dvou zápasů Sparta hrála v první části utkání podstatně lépe, co se změnilo na vaší hře?
Pokud vezmeme první třetinu, tam jsme se zajišťovali, šli jsme do brány, zbytečně jsme si nenahrávali, stříleli jsme, měli jsme tam dorážky a hráli jsme do těla. Bohužel od druhé třetiny jsme zase uvadali a dopadlo to, jak to dopadlo.

První třetina vám opravdu vyšla, hned z prvních dvou přesilovek dva góly. Trénovali jste je nějak speciálně?
Ani ne. Signál je jasný, prostě co nejvíce jít do brány, střílet. Jak se nestřílí, nemůžou padat góly. Věděli jsme, že jsme potom moc nestříleli a proto to tam už nepadalo.

Tomáš Karpov

Váš gól padl také na konci přesilové hry, mohl byste popsat tu gólovou situaci?
Myslím, že Lukáš Žalčík to vyvezl nahoru po mantinelu, já jsem si sjel dolů a dal mi to za bránou. Vybruslil jsem a chtěl jsem to nahrát Luňákovi. On tam dobře zajel do brány a odjeli s ním obránci a já jsem tam už měl jenom gólmana, tak jsem se to snažil dát nahoru a padlo to tam.

O Vaší brance muselo rozhodnou video. Byl jste si jistý, že to opravdu byl gól?
Já si právě moc jistý nebyl, myslel jsem si, že bylo břevno. Ale pak jsem viděl Lukáše Luňáka, jak se raduje, tak jsem taky zvedal ruce, aby rozhodčí šel k videu a ten gól uznal. Ale taky jsem si nebyl moc jistý.

Byla to vaše premiérová branka, schoval jste si puk?
Myslím, že mi ho někdo vzal, ale já na tyhle rituály moc nejsem. Je super, že jsem ten gól dal, ale takovéto předměty si neschovávám.

V druhé části jste dlouho odolávali přesilovce 5 na 3, ale nakonec hosté skórovali a po tomto gólu se už Sparta nedokázala dostat do své předchozí hry. Co se stalo?
My jsme tam lítali, ale už to nebylo tak uspořádané, spíše chaotické. Nechávali jsme je ujíždět do brejků a oni to trestali. Podle mě jsme přestali hrát naší hru a tím jsme porazili sami sebe.

Za České Budějovice nastoupil Jiří Vykoukal, dlouholetý hráč Sparty. Jaké to bylo hrát proti němu?
Hráči se kterými jsem hrál a pak jsem hrál proti nim, bylo spousta, tak jsem se s ním jen pozdravil. Jinak jsem se soustředil na zápas.

Teď je reprezentační přestávka. Jistě uvítáte, že si můžete odpočinout, jak fyzicky, tak psychicky po těch náročných posledních týdnech.
Je to dobrý, zvlášť když je teď hodně zápasů. Člověk je hodně bolavej a rád si odpočine.