28. 8. 2011 Oliver Sálus

Přesilovky rozhodují zápasy, musíme je proměňovat, ví Luňák

P r a h a - Sparťané nezvládli sobotní utkání European Trophy. Druhý finský soupeř – Jokerit Helsinky vyplenil Tesla Arenu drtivým nástupem ve druhé třetině, kdy skóroval celkem čtyřikrát. Domácí hokejisté měli v utkání nespočet přesilových her, ale ani jedna se jim nepodařila proměnit. Příčiny neúspěchu hledal v rozhovoru po zápase Lukáš Luňák.

„První třetina byla dost vyrovnaná, pak jsme začali bláznit, často jsme propadali v obraně, ztráceli puky. Jokerit hrál pořád svoji hru, trpělivě čekal na naše chyby,“ hodnotil utkání mladý útočník. Se svými křídly Lapšanským a Tomášem Rachůnkem naskočili několikrát i do přesilové hry, pražský tým však v sobotním utkání přílišnou produktivitou nezářil. V 11. minutě ujel finské obraně kanonýr Ton, svůj bekhendový blafák však zakončil pouze do boční síťky. Ve druhém dějství sparťané hráli jednu ze svých početních výhod. Těsně před vypršením trestu přišel první z celkem čtyř inkasovaných gólů – v oslabení skóroval Janne Lahti. Proč se Spartě nepodařilo využít početních výhod? „Přesilovky rozhodují zápasy. My jsme jich dneska měli hodně, ale bohužel se nám je nepovedlo proměnit. Nedokázali jsme se dostat k nebezpečné střele, ztráceli jsme puky. To je určitě jeden z důvodů, proč jsme dneska nevyhráli,“ ví Lukáš Luňák.

Dostali se do několika brejků a ve druhé třetině rozhodli

LUKÁŠ LUŇÁK
Lukáš Luňák se staví na vhazování

Ve čtvrtek přitom Pražané zdolali na svém ledě hvězdné IFK Helsinky s Peltonenem a bratry Granlundovými v sestavě. V čem byl rozdíl oproti čtvrtečnímu zápasu s IFK? „Ve čtvrtek proti IFK jsme prohrávali o gól, ale vůbec nás to nepoložilo. Počkali jsme na svoji šanci. Dneska jsme se po prvním gólu dlouho otřepávali, a dostali další branky,“ říká Lukáš Luňák, který se několikrát v zápase dostal ke střele.

Na rozhovor přišel Lukáš Luňák se zavázaným lýtkem. „V první třetině jsem blokoval střelu. Puk mě trefil do lýtka, takže to mám nastřelené. Při bruslení mě to nebolelo, ale jakmile jsem sundal výstroj, tak to začalo. Ale myslím, že to nebude nic vážného, takže bych v sobotu měl hrát,“ uklidňuje fanoušky Luňák. Již příští sobotu čeká pražskou Spartu třetí domácí utkání za sebou, tentokrát přivítá na ledě Tesla Areny berlínský Eisbären. Sparta Praha drží v tabulce své skupiny pátou příčku. Čekají ji ještě dvě utkání a postup rozhodně není ztracen. Pokud Sparta v sobotu porazí Eisbären, a poté i České Budějovice, mohla by se podívat do závěrečných bojů European Trophy.

Dnes v 16:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice

ŽIVĚ: Sparta bleskově vede nad Dynamem - 1:0

Krupp: Pořád je spousta prostoru na zlepšení

Jurčina: Umím přitvrdit a být platný v oslabení

Třináctý ročník Sparťanské krve se blíží!