14. 9. 2014 Tomáš Zetek

Přibyl: Nebylo vidět ze střídačky na gólmana

Z prvního venkovního duelu nového ročníku má Sparta nulu. Svěřenci trenéra Josefa Jandače po úspěšném vstupu do soutěže v podobě domácí výhry nad Plzní prohráli 1:3 na královéhradeckém ledě. V těžko prostupné mlze padaly branky jen v úvodu zápasu. „Málo jsme se dostávali do šancí. Soupeř měl naopak tři a všechny proměnil,“ hodnotí DANIEL PŘIBYL, autor jediné branky holešovického mužstva a nejlepší hráč utkání na hostující straně.

Sparta vstoupila do utkání energicky, ale domácí se brzy v aktivitě vyrovnali. A Mountfield byl mužstvem, které šlo jako první v 7. minutě do vedení. Čtyři minuty nato dokázal v přesilové hře vyrovnat Daniel Přibyl, ale to byla jediná branka Sparty v utkání. „Připravili jsme si celkově málo příležitostí, ať už v přesilovkách nebo při hře pět na pět,“ říká Přibyl. „Sotva jsme zvládli vyrovnat, soupeř nám zase utekl, a tak jsme vlastně celý zápas dotahovali,“ krčí rameny talentovaný centr.

Druhou a třetí branku v síti Rastislava Stani od sebe dělila minuta. Hradec Králové díky tomu získal klíčový náskok, který si už dokázal udržet. „Využili v tu chvíli rychle po sobě dvě šance, podařilo se jim odskočit a už si to pohlídali. Je to škoda, protože času jsme měli dost, ale nedokázali jsme se prosadit. Soupeř dobře bruslil, důsledně bránil a do moc šancí nás nepustili,“ tvrdí Přibyl.

Důslednou hru museli domácí praktikovat hlavně v závěru, kdy tlak Sparty zesílil. Ovšem gólman Kantor již zůstal nepřekonán, a to i přestože kolem jeho brankoviště několikrát létaly jiskry. Požár nakonec vznikl mezi královéhradeckým obráncem Jiřím Vašíčkem a Miroslavem Formanem. Sparťanský útočník musel shodit rukavice. „Byla tam nepřehledná situace před brankou a soupeř vystartoval po Formičovi, ale ten se nenechal. Všichni víme, že se umí postavit komukoliv, což potvrdil,“ říká Přibyl.

Největším soupeřem obou týmu byly podmínky, v kterých se utkání odehrálo. Hustá mlha chvílemi ztěžovala viditelnost tak, že dohlédnout od jedné branky ke druhé bylo nemožné. „Nepamatuji si, kdy bych hrál takový zápas, bylo to zvláštní. Chvíli to bylo v pohodě a nepřišlo mi nic nezvyklého. A pak během pár vteřin nebylo vidět ze střídačky na gólmana,“ podivuje se písecký rodák. „Ale pro oba týmy byly podmínky stejné. Vůbec to nesouvisí s tím, že jsme prohráli.“