18. 3. 2014 Jiří Liebreich

Přibyl: Tlak tu byl, my si ho ale nepřipouštěli

Velmi důležité první utkání série mezi Spartou a Vítkovicemi ovládli Holešovičtí, soupeře z Ostravy porazili 3:2. Na první branku obránce Pilaře sice dokázal zareagovat bývalý sparťan Stehlík, který srovnal skóre, poté se však opět radovali Pražané. O druhý zásah na sparťanskou pažbu se postaral centr třetí formace DANIEL PŘIBYL: "Teč byla úmyslná, naštěstí se mi povedla."

Předně gratulace k vítězství, to se ale nerodilo lehce. S Vítkovicemi jste v základní části doma dvakrát prohráli, co jste tedy chtěli udělat jinak?
Sice jsme s Vítkovicemi v základní části doma dvakrát prohráli, ty porážky jsme si ale nepřipouštěli. Myslím si, že by nám to moc nepomohlo. Především jsme se snažili o to, abychom byli v klidu, abychom nebyli nervózní. Snažili jsme si nepřipouštět tlak, hrát svoji hru, kterou umíme, a kterou jsme hráli celou základní část. To se nám podařilo, což je velmi důležité.

Vy patříte k mladším hráčům, omezoval vás tlak, byl jste nervózní?
Je to pravda, tlak, který jste zmínil, jsem určitě cítil. Jak ale říkám - celý tým se snažil o to, aby si tlak nepřipustil. Já jsem se od toho také chtěl oprostit, nervozitu jsem necítil. Naštěstí jsem byl dobře nabuzený.

Podařilo se vstřelit rychlou branku, což bylo pro vývoj utkání jistě důležité...
Je to tak, byl to průstřel od modré čáry. Myslím, že tam byla dobrá práce beků, kteří se prohodili. Pilka (Karel Pilař) to tam poté pěkně vystřelil. Gólman se naštěstí nestačil dostatečně rychle přesunout.

Daniel Přibyl

Šlo o secvičenou akci, nebo jste měli štěstí?
Secvičená akce to nebyla, štěstí to ale není nikdy! (smích) Řekněme, že to celé vyplynulo z dané situace.

První třetina byla z vaší strany hodně tuhá, v té druhé se však tým zvednul a začali jste soupeře přehrávat...
Ano, to souhlasím. Prvních deset minut v první třetině bylo dobrých, poté jsme ale trochu povolili. Ve druhé třetině si myslím, že jsme byli lepším týmem a zaslouženě se dostali do vedení.

Vám se podařilo vstřelit gól na 2:1, když jste tečoval nahození od modré. Viděl jste puk, byla vaše teč úmyslná?
Teč to úmyslná byla. Já jsem viděl Rachnu (Tomáše Rachůnka), že jede na modrou čáru. Proto jsem se šel ihned připravit do brány. Řval jsem na něj, on mě ale asi neslyšel (úsměv). Poté jsem se už jen snažil trefit puk a správně ho tečovat, to se naštěstí povedlo.

Na 3:1 poté zvýšil ze samostatného úniku Ton. Čekal jste, že váš spoluhráč zakončí situaci takto?
Já jsem především čekal, že to bude gól, když ujel Petr (smích). Ať už je to na forhend nebo bekhend. V šatně mu všichni věříme, myslím si, že to i on cítí.

Do třetí třetiny jste šli při vedení 3:1, soupeř ale snížil gólem Svačiny a ke konci zápasu byl velmi nepříjemný. Nebyli jste defenzivní a pasivní až příliš?
Je to přesně tak, byli jsme až moc pasivní. Hodně jsme zalezli dozadu, dali jsme jim příliš volného prostoru. Proto se dostávali do šancí. Sice jsme se chtěli zatáhnout, možná jsme to ale trochu přehnali. Dostávali se přes nás, byli jsme málo aktivní.

Nejdůležitější je vedení v sérii, první zápas tak můžete hodnotit kladně jak z individuálního, tak z týmového hlediska...
Snažil jsem se udělat co nejvíc pro tým, abych tam byl platný. Chtěli jsme vyhrát, to se podařilo, z tohohle pohledu panuje spokojenost. Soupeř hrál tak, jak jsme čekali, byli jsme dobře připravení.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Pech: Pět bodů neřeším, hlavní je výhra

SPA - MBL 6:2 - Návrat na druhé místo!

Aukce dresů Sparta vzdává #HOLD2020

Dvořák: Skvělý zápas, fanoušci byli úžasní