7. 3. 2022 Petr Pavlík

Přijď a pomáhej Ukrajině! V O2 areně vyzveme Kladno

Speciální utkání s bohatým doprovodným programem je tady! Sparťané na závěr základní části v charitativním utkání na podporu Ukrajiny změří síly s Kladnem. Výtěžek ze vstupného poputuje na pomoc rodinám a dětem z Ukrajiny utíkajících před válkou do České republiky. Zápasu bude předcházet ceremoniál, který startuje v pražské O2 areně v 17.00 hodin. I vzhledem k vysoké návštěvnosti tohoto duelu doporučujeme dorazit na zápas včas! Arena otevírá 60 minut před utkáním.

VSTUPENKY NA ČTVRTFINÁLE PLAY OFF V PRODEJI

Rivalita stranou: Přijď a pomáhej Ukrajině

Duel dvou tradičních rivalů odstartuje v úterý 8. března již v 17:00 předzápasovým ceremoniálem. Během utkání bude spousta dalších možností pomoci lidem z válečné oblasti. Chystáme i možnost nákupu virtuálních vstupenek. Hlavním zdrojem pomoci však bude prodej vstupenek na tento zápas.

Kompletní výtěžek z běžných i virtuálních vstupenek a aukce poputuje na Potravinovou banku pro Prahu a Středočeský kraj. Tato organizace denně zaváží až tři tisíce kilogramů jídla a hygienických potřeb do Kongresového centra, Hlavní nádraží a mnoha ubytovacích zařízení, kde nyní žijí uprchlíci z Ukrajiny. Přispět můžete i po utkání na webu potravinovabankapraha.cz.

„Společná pomoc je motorem obou klubů. Několik akcí na podporu Ukrajiny jsme již podnikli a hodláme dál pomáhat,“ má jasno generální manažerka Sparty Barbora Snopková Haberová. „Rivalita půjde v tomto utkání stranou. Chceme do naší domácí areny přivést co nejvíce fanoušků, kteří budou chtít stejně jako my pomáhat,“ dodává.

„Jsem rád, že jsme se dohodli, že zápas bude konat v O2 aréně. Je to moderní aréna, kam může přijít opravdu velký počet diváků. Když jsme se pro tuto akci rozhodli, chtěli jsme, aby to bylo v aréně s velkou kapacitou, aby ta pomoc byla co nejrozsáhlejší,“ vysvětluje hrající majitel Jaromír Jágr. „Moc si přeji, aby se zápas konal v bohaté divácké kulise se skvělou atmosférou, a aby šlo o kvalitní hokejový zápas, který bude všechny diváky bavit. Podstata je, abychom si společně zápas užili, vybrali co největší částku a pomohli potřebným,“ dodává legenda českého hokeje.

Výhra nad Zlínem a postup do čtvrtfinále

Sparťané v utkání proti Zlínu potvrdili svůj výrazný herní vzestup, když se v tabulce extraligy vyšvihli až na třetí místo, které zaručuje přímý postup do čtvrtfinále. Náš tým vykročil za další tříbodovou výhru už v první třetině, kdy Chlapíkovu střelu dorazil za záda zlínského brankáře pohotový David Tomášek. Ve druhé třetině sparťané přidali další dvě branky zásluhou přesné trefy Filipa Chlapíka a Zdeňka Doležala, čímž odskočili na rozdíl tří branek. Ve třetí části naši hokejisté přidali ještě jednu branku, když se podruhé v utkání prosadil nejlepší sparťanský hráč Filip Chlapík. Zlínští se zmohli na startu třetí třetiny pouze na snížení, i proto náš tým zvítězil 4:1.

"Musím Zlín pochválit, protože oba zápasy sehrál výborně. Nebylo na nich vůbec znát, že sestoupí, skvěle bojovali. Na druhé straně pro nás to bylo plus, že jsme před play-off odehráli dva kvalitní zápasy. Věděli jsme, že místa, na kterých jsme se pohybovali, nejsou hodna Sparty. Nikdo z nás tam nechtěl být, a protože bodové rozestupy mezi týmy byly stále malé, mohli jsme začít pomyslně od začátku. Máme nyní skvělou náladu v týmu a věřím, že jsme naladili skvělou formu na play-off,“ kvitoval po utkání Zdeněk Doležal.

Kladenští v Brně neuspěli a míří do baráže

Rytíři zajížděli v uplynulém hracím kole na led brněnské Komety, kde bojovali o naději na možnost vyhnutí se baráže. Svěřenci trenéra Davida Čermáka se však v Brně neprosadili a prohráli 0:3. Kladenští hokejisté ztrácí na třinácté Vary sedm bodů, což znamená jediné. Rytíři se baráži v aktuální sezoně nevyhnou a čekat na ni budou dlouhých 40 dní!

"Jeli jsme do Brna s tím, že chceme jednoznačně vyhrát. Dokud tam byla nějaká malá naděje, tak jsme chtěli makat. Myslím si, že jsme nepředvedli úplně špatný výkon, nebylo to tak hrozné. Brno nás vytrestalo z těch šancí, které jsme mu sami nabídli. Naopak naše šance jsme nedali, gólman jim skvěle zachytal. Udělali jsme z něj gólmana do NHL, zápas mohl vypadat jinak. Brno využilo své šance, je to tak a teď už s tím nic neuděláme,“ komentoval po skončení utkání v Brně pro hokej.cz útočník Nicolas Hlava.

Dvě těsné porážky a vysoká demolice u soupeře

Sparťané sehráli s Kladnem tři utkání, z nichž dvě byla výsledkově velmi vyrovnaná. Naši hokejisté nejprve neuspěli v říjnu 3:4 v samostatných nájezdech , ale v odvetě na ledě soupeře si spravili chuť, když rozdrtili Kladno vysoko 6:0. Ve třetím vzájemném duelu se však znovu radovali Rytíři, kteří vítěznou brankou Ladislava Zikmunda otočili skóre utkání a odvezli si z Prahy tři body. Sparťané prohráli 2:3 a ve čtvrtém vzájemném duelu se budou snažit vyrovnat vzájemnou bilanci.

Víte, že…

1

Sparťané v minulých dvou vzájemných duelech s Kladnem na svém ledě ani jednou neuspěli a brali ze šesti možných bodů pouze jeden. Náš tým bude chtít navázat na předchozí vydařené počínání se Zlínem, proti kterému si definitivně zajistil přímý postup do čtvrtfinále play off. Uspěje náš tým posedmé v řadě a zapíše další výhru?

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Tomášek po zranění: Snad mě to posílí!

Kovář: Pozici jedničky si musím zasloužit

Vstupenky na pražské derby v prodeji!

Krejčík: Potkal jsem tu spoustu kamarádů