11. 3. 2009 Lucie Strouhová

Přikryl má za sebou první úspěšnou sérii v play off, zvládl ji s přehledem

Po každém zápase na něj spoluhráči pěli ódy, gólman Petr Přikryl prožívá své první extraligové play off, ale nervozita s ním necloumá. Chytá s přehledem, nechybuje a nyní se může radovat z postupu do semifinále. „Myslím, že je znát, že si to užívám,“ řekl spokojeně.

Hokejisté Sparty udělali poslední krůček do semifinále, když na domácím ledě jasně deklasovali zlínské hokejisty. Na začátku utkání však mohlo být vše jinak, hosté dvakrát trefili tyč, sahali tak po vedení. „Měl jsem hodně štěstí. Bylo by hodně nepříjemné, kdybychom prohrávali,“ oddychl si jednatřicetiletý gólman.

Poté už se otěží v zápase ale jasně ujala Sparta a Moravanům nedala šanci na úspěch. Mnohým mohlo zatrnout pouze ve třetí třetině, kdy krátce po brance hostí jel samostatný nájezd ještě Leška. „Puk jsem lehce škrtl betonem, ale znovu jsem měl spíše štěstí,“ smál se dobře naladěný hokejista, jenž má poslední týdny perné.

Petr Přikryl

Nejdříve bojoval se Spartou o první čtyřku po základní části, posléze rovnýma nohama skočil do svého prvního play off v kariéře. Vše zvládl na výbornou. „Zápasy byly hodně podobné, vždy šlo o hodně,“ prozrazuje brankářská jednička. Hodně Přikrylovi pomáhají rovněž obránci, celý tým působí kompaktně. „Zatím nám to vychází, ale máme také spoustu štěstí. To ale vždy přeje připraveným,“ dodává.

Na čtvrtfinále byla Sparta připravena velice dobře. „Doma jsme hráli výborně, pevně jsme šli za svým cílem a splnili jsme to, co jsme chtěli,“ upozorňuje Přikryl, jemuž se nelíbil pouze druhý zápas na zlínském ledě, který Sparta prohrála. „Zlín na mě působil hodně hádavým dojmem, nakonec i my jsme si to ve čtvrtém utkání vyzkoušeli a nebylo to ono,“ připustil.

Do karet soupeři nehrály ani dlouhodobé statistiky. Zlín Spartu v play off nikdy nevyřadil, nikdy rovněž nezvítězil v TESLA Aréně. „Mají jeden útok, ten táhne celou sezónu. Možná už jim scházeli síly,“ všiml si rodák z Litomeřic, jehož zmiňovaný první útok Zlína mnohokrát nepokořil. „Jen v přesilovkách pět na tři. Hráli jsme dobře od obrany a útok máme velice silný. To byly nejdůležitější faktory, které nám pomohly ovládnout sérii,“ ohlíží se zpět za čtvrtfinálovou bitvou.

Nyní si Přikryl bude užívat dva volné dny a poté okusí příchuť semifinále. Soupeř zatím není znám, muž s maskou na obličeji si však nechce vybírat. Soustředí se hlavně na výkony svého mužstva a přeje si, aby byly podobné těm z prvního kola nadstavbové části. „Nevím, co bych přidával, ale rozhodně bych u těchto výkonů zůstal a nepolevoval. Takto jsme hodně nebezpeční. A naší předností také je, že jsme jeden tým,“ uzavírá Přikryl alias Bingo.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila