22. 5. 2019 Daniel Ryl

Příprava: derby, tým z KHL i turnaj v Německu

Přípravné zápasy na novou sezonu Tipsport extraligy čekají sparťany až za necelé tři měsíce, ale už teď je znám rozpis všech přípravných duelů. Sparta zahájí letní přípravu v úterý 6. srpna od 18.00 hodin v Tipsport areně domácím derby proti Slavii, následně přivítá finské KooKoo a změří síly se Soči. Následně se sparťané představí na nabitém turnaji v německém Mannheimu, kde se postupně utkají se švédským HV71, Servette Ženeva ze Švýcarska a domácím Adlerem. Letní přípravu pak svěřenci Uweho Kruppa završí dvěma zápasy proti Mladé Boleslavi.

Fanoušci tak mohou vyhlížet tradiční pražské derby, kterým sparťané přípravu zahájí. "Od chvíle, co Slavia spadla do nižší soutěže, je pražské derby jednou z nejzajímavějších akcí hokejového léta. Je to navíc jediná možnost měření sil mezi těmito tradičními rivaly, není proto divu, že jej vnímají prestižně nejen fanoušci, ale také všichni hráči," ujišťuje sportovní ředitel Petr Ton.

9
Spartu čeká nabité léto! Před novou sezonou odehraje celkem devět přípravných zápasů, včetně těžkého turnaje v Mannheimu za účasti zástupců ze Švédska, Švýcarska a Německa.

Legendární sparťanský střelec následně zavzpomíná na angažmá ve Finsku, protože před odjezdem do Německa změří sparťané síly s finským KooKoo: "Finské týmy platí za nejbruslivější v Evropě a bude jednoznačně výzva se takovému týmu postavit a změřit s ním síly. Pro naši obranu to bude jistě zajímavá zkouška." V dalším utkání pak svěřenci Uweho Kruppa přivítají účastníka ruské KHL, Soči. "Jsme moc rádi, že se utkáme s týmem Kontinentální ligy, druhé nejkvalitnější ligy světa. Soči se v minulé sezoně probojovalo do play off soutěže, půjde tedy rozhodně o hodně zajímavý zápas," věří Ton.

Vrcholem herní přípravy bude herní soustředění v Mannheimu, kde Spartu čekají silné celky z Evropy. "Vždy je výhodou vyzkoušet si už v přípravě konfrontaci s evropskou špičkou, což Adler Mannheim, Servette Ženeva i švédský HV71 jednoznačně splňují. Zahraniční turnaje navíc vždy pomohou k semknutí celého týmu," těší Petra Tona, jenž bude přes léto posilovat mužstvo, které čekají dvě finální přípravy na extraligu proti Mladé Boleslavi.

PROGRAM PŘÍPRAVNÝCH ZÁPASŮ:

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kudrna: Kabina mi chybí, těším se zpátky

Machovský: Konkurence nás posouvá dál

Permanentky na novou sezonu v prodeji!

Sparťanská sleva od Bauer, Kappa a 47