24. 7. 2017 HC Sparta

Příprava na ledě už pokračuje v Holešovicích

Týden se už na ledě připravovali za zavřenými dveřmi stadionu v Letňanech, ovšem až v pondělí 24. července sparťané absolvovali první oficiální trénink v holešovické Tipsport areně. Příprava na nadcházející extraligovou sezonu se tak přesunula na ledovou plochu. „Tréninky jsou velmi intenzivní, už v pátek hrajeme první přípravné utkání,“ připomíná kouč Jaroslav Nedvěd, který tvoří na sparťanské lavičce trenérské duo s Jiřím Kalousem. Vyřešen je na startu přípravy také přetlak v obraně. Povolení hledat si jiné angažmá dostali Michal Barinka a Martin Gernát.

Skoro čtyřicítka hokejistů vstoupila do přípravy na ledě. Řada z nich by měla být oporami, jiní stálými členy mužstva a dále se po ledě v tréninkovém dresu s velkým „S“ na prsou prohání několik hráčů, kteří bojují o místo v mužstvu. „Máme tu dost mladých kluků a některé vyloženě na zkoušku. Chtěli jsme je vidět v tréninku a měli by dostat prostor i v páteční přípravě. Pak se rozhodneme, co dál. Jako variantu bereme i jejich přesun do Litoměřic, kde by měli pravidelný prostor,“ říká Nedvěd.

Sebemenší starosti s tímto tématem ale nemusí mít klíčová ofenzivní trojice, kterou tvoří Lukáš Pech, nejproduktivnější hráč Tipsport extraligy v minulé sezoně, Petr Vrána, který byl nejlepším sparťanským střelcem uplynulého ročníku a zahrál si i na světovém šampionátu, a kapitán Jaroslav Hlinka. „Po takovém konci, jako nás potkal ve čtvrtfinále s Brnem, má člověk všelijaké myšlenky a přiznám se, že jsem uvažoval o konci. Mám ale ještě na rok smlouvu a rozhodl jsem se ji dodržet. Věřím, že pořád mám týmu co dát a na novou sezonu už se těším,“ říká Hlinka.

Sparťanští hráči v pondělí načali druhý týden přípravy na ledě. Velkou výhodou však byly tréninky, který probíhaly jednou týdně i v průběhu letního drilu na suchu. „Je to lepší, člověk nevypadne z tempa úplně. Když není možnost se vlastně tři měsíce sklouznout na ledě, připadáte si pak, jako byste se učil znovu bruslit,“ usmívá se Lukáš Pech. „I po týdnu v Letňanech jsme ale pořád ve fázi, že hodně bruslíme. To je v tomhle období hodně důležité, s pukem jsme na tréninku hodně, což je super, ale bruslit se taky musí,“ dodává šikovný centr.

Přetlak v obraně vyřešen: Barinka s Gernátem si hledají angažmá

Sparta už tento pátek nastoupí k prvnímu přípravnému utkání. Stane se tak netradičně v 11 hodin dopoledne, a to na libereckém ledě. Následovat budou tři utkání v rámci Mountfield Cupu: nejprve doma s reprezentací Jižní Korey a následně v Hradci Králové s tamním týmem a proti Pardubicím. „Na srpnový turnaj do německého Ga-Pa už bychom pak chtěli jet s hráči, na které budeme sázet v extralize,“ ubezpečuje kouč Jaroslav Nedvěd. „Do té doby budou mít všichni, kteří bojují o místo v kádru, dostatek času se ukázat.“

Boj o místo v kádru už se ale netýká dvou obránců. Sparta v letním období posílila své defenzivní řady a na soupisce je v tuto chvíli čtrnáct obránců včetně čtveřice mladíků Martin Jandus, Jeřábek, Mikliš a Zeleňák, kteří se připravují s týmem a touží po místě v extraligovému mužstvu. „Přetlak v obraně jsme se rozhodli vyřešit tím, že jsme se s dvěma beky dohodli, že si mohou hledat angažmá jinde. Jedná se o Michala Barinku a Martina Gernáta, s nimiž do týmu nepočítáme,“ říká Michal Broš, sportovní manažer klubu.

Sparťanský tým po zmíněných duelech v Liberci, na Mountfield Cupu a na turnaji v Garmisch-Partenkirchenu čeká ještě turnaj v Berlíně, dvojice přípravných střetnutí s Mladou Boleslaví a derby proti Slavii, jenž se odehraje 5. září v holešovické Tipsport areně.

Zajistěte si vstupenky na přípravná utkání v Tipsport areně

×
Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Horák: Machy má teď víc gólů než já

SPA - CEB 5:2 - Skóroval také Machovský!

Informace o vstupenkách na hokejový pohár

Permanentky na novou sezonu v prodeji!