7. 8. 2019 Daniel Ryl

Příprava pokračuje, Sparta hostí Energii

V úterý si sparťané v prvním přípravném utkání nové sezony poradili v pražském derby se Slavií 5:0, ale už ve čtvrtek 8. srpna je od 18:00 hodin čeká v holešovické Tipsport areně další duel proti Karlovým Varům. Cena vstupenek je 100 Kč pro dospělého a 20 Kč pro fanoušky do 145 cm. Permanentkáři mají vstup zdarma.

Trenér Krupp chválil střelce Růžičku i mladíky

Vítězný vstup do přípravy proti Slavii je pro sparťany velkou vzpruhou. Nejvýraznější podíl na něm mají dvougólový útočník Vladimír Růžička a mladíci Tomáš Pšenička s Albertem Michnáčem, kteří se mezi střelce zapsali také. „Mladí hráči hráli velmi dobře,“ pochvaloval si po vítězném derby hlavní trenér Uwe Krupp, který dal šanci oběma brankářům.

I přes dobrý výkon a vítězství už ale sparťané koukají dopředu a dalším testem pro ně bude utkání proti Karlovým Varům, na jejichž ledě před rokem zvítězili po boji 5:4. Po utkání se Západočechy se sparťané zase vrátí do tréninku, aby se připravili na další přípravný zápas, který odehrají za týden proti finskému KooKoo Hockey.

RŮŽIČKA PO DERBY: Děkuji fanouškům, jak mě přijali

Vstupenky na přípravu i do Drážďan jsou stále v prodeji!

Vstupenky na utkání proti Karlovým Varům můžete zakoupit online, ale do konce první třetiny budou v prodeji také v den zápasu od 14:00 hodin na pokladnách Tipsport areny. Cena vstupenek je 100 Kč bez ohledu na sektor a kategorii. Vstupné pro děti do 145 cm pak činí 20 Kč. Permanentkáři mají vstup zdarma, ale vstupenku si musí vyzvednout proti permanentce v zákaznickém centru. 

Fanoušci si nadále mohou pořídit také vstupenky na duel proti finskému KooKoo Hockey (14. srpna) a lednové open air v Drážďanech, kde se sparťané postaví na fotbalovém stadionu Litvínovu.

VSTUPENKY:

čtvrtek 8. srpna - HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary - VSTUPENKY ZDE
středa 14. srpna - HC Sparta Praha - KooKoo Hockey Oy - VSTUPENKY ZDE
Vstupenky na Open-Air v Drážďanech - INFO O PRODEJI

Energie obměňuje kádr, v přípravě už padla

Fanoušci Karlových Varů si musí zvykat na řadu nových tváří, protože v týmu došlo přes léto k velké obměně. Z nejvýraznějších hráčů skončili útočníci Roman Vlach, Stanislav Balán, či Petr Stloukal. Obrana pak přišla o Vladimíra Sičáka se Sabahudinem Kovačevičem, kariéru překvapivě ukončil brankář Tomáš Závorka. Do týmu však přibyla řada zajímavých tváří. Velké zkušenosti vnese do západočeské defenzivy Dominik Graňák, kterého doplní také další obránce Matěj Stříteský. 

Ofenzivní sílu by pak měli navýšit útočníci Nicolas Hlava, Tomáš Knotek, či Petr Koblasa.  Všichni tři nastoupili už do prvního přípravného utkání proti ambicióznímu Jekatěrinburgu, s nímž Energie dlouho držela krok a nakonec po tuhém boji padla těsně 3:4. Utkání se Spartou tak bude pro Západočechy druhým přípravným testem.

AKTUÁLNÍ KÁDR KARLOVÝCH VARŮ:

Brankáři: Filip Novotný, Jan Bednář, Ondřej Kuchař, Jakub Kašpar. Obránci: Dominik Graňák, Michal Plutnar, Petr Šenkeřík, Vladimír Eminger, Martin Rohan, Branislav Kubka, Ondřej Šafář, Adam Rulík, František Klejna, Filip Bernáth, David Tureček, Daniel Zavřel, Matěj Stříteský, Adolf Straka, Ondřej Gabrhelík (oba na zkoušce). Útočníci: Václav Skuhravý, Tomáš Rachůnek, Jakub Flek, Dávid Gríger, Tomáš Mikúš, Ondřej Beránek, Jaromír Kverka ml., Sebastian Gorčík, Petr Koblasa, Martin Kohout, Tomáš Knotek, Adam Raška, Radek Prošek, Michal Hotěk, Otakar Šik, Adam Křemen, Nicolas Hlava, Tomáš Vondráček, Jan Blaško (na zkoušce).

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta On Air s Matějem Machovským!

Sparťanská abeceda 2019/2020 - II. díl

Sparťanská abeceda 2019/2020 - I. díl

​Sbohem, velký šéfe!