29. 5. 2011 Oliver Sálus

Přípravu si užívám, usmívá se Robert Sovík

P r a h a - Sparťanská příprava pokračuje! S hráči A-mužstva pražské Sparty trénuje i junior Robert Sovík. Je to pro něj premiérový letní trénink s A-mužstvem. O tom, jak si přípravu užívá, jaké to je „vidět rudě“, i o tom, jak hodnotí nové posily se dočtete v následujícím rozhovoru.

Jak si užíváte přípravu?
Zatím je to super. Musím říct, že si přípravu užívám. Je tady hodně mých spoluhráčů z juniorky, takže zažíváme hodně srandy.

Jak jste zatím trénovali?
Projeli jsme posilovnu, tělocvičnu, dělali jsme hodně gymnastiky, a taky bazén. Zajímavým zpestřením je práce s Michalem Hamršmídem, se kterým cvičíme věci z MMA. Je to pro mě první příprava s a-mužstvem. Minulou sezonu jsme sice měli dost náročnou přípravu s juniorkou, ale letos je to specifičtější. Musím jít do každého cviku naplno, abych zaujmul. A rozhodně dost věcí je odlišných od loňské přípravy. Třeba na inline bruslích jsme loni nejezdili.

Zmínil jste MMA. V čem konkrétně to spočívá?
Tak není to úplně MMA. Jsou to spíš různá cvičení na výbušnost. Jednou jsme zkoušeli takové přetlačovaní, pak jsme se zase museli dostat ze zápasnického chvatu. Bavilo mě to. Je dobře, že nestřídáme jen pár věcí, a celá ta příprava je pak rozmanitější. Je to takové zpestření toho obvyklého programu, tím myslím běhání, posilování, atd. I když třeba gymnastiku, která je taky součástí tréninku si moc neužívám. Všechny ty kotouly, pak se mi z nich točí hlava. (směje se)

Patříte k hráčům, kteří si suchou přípravu užívají, nebo už to chcete mít rychle za sebou, obout brusle a hrát?
Mě osobně to nevadí. Samozřejmě některé věci nejsou úplně příjemné, ale asi spíš patřím k těm, kterým to tolik nevadí.

Robert Sovík

Jak si myslíte, že bude sestava Sparty silná?
Myslím si, že by mohla být dost silná. Přišlo hodně nových hráčů, takže se to zatím pěkně rýsuje.

Už vám řekli trenéři, jestli s vámi počítají?
Mluvil jsem s panem Sykorou, a nejspíš to vypadá, že sezonu začnu v Berouně. Jsem spokojený, budu hrát tam, kam mě pošlou, a budu hrát naplno.

Co říkáte na posily?
Zatím pracujeme pouze na suché přípravě, takže si nějak netroufám hodnotit nové hráče. Třeba Adama Lapšanského jsem nikdy na ledě neviděl, Petera Jánského jsem viděl loni, ale příliš si to nepamatuju. Podle mě bude sestava silná.

Co říkáte na zápas proti New Yorku Rangers?
Je to úžasná příležitost zahrát si proti týmu z NHL, který patří navíc k těm nejznámějším. Myslím si, že mimo jiné právě zápas s Rangers by mohl do Sparty přilákat nové posily.

Nebudete mít na ledě moc velký respekt z hráčů takového kalibru, jako jsou Gáborík, Callahan, Dubinsky nebo Lundqvist?
Přeci jen je to NHL, takže respekt tam určitě bude. Podle mě si to hráči budou chtít užít, a na výsledku zas tolik nezáleží. Samozřejmě nebudeme chtít, aby to skončilo nějakým brutálním fiaskem, to zas ne. (směje se)

Myslíte, že si proti Rangers zahrajete?
No s mojí účastí to moc nadějně nevypadá, ale chci se na ten zápas jít podívat, už se těším.