15. 9. 2008 Pavel Hrdina

Procházka litoval dalšího váhavého začátku

Zápas proti Plzni dal hráčům Sparty opravdu zabrat. Domácí publikum a hráči byli na Spartu nabroušení a na ledě to bylo vidět od začátku utkání. Obránci v čele s velezkušeným Liborem Procházkou měli plné brusle práce a měli co dělat, aby rychlým plzeňským útočníkům stačili.
Zatímco soupeř skóroval v první třetině dvakrát, sparťané jako by se nemohli dostat do tempa. „Měli jsme opět špatný vstup do utkání. Nechali jsme je brzo vést a to byla samozřejmě voda na jejich mlýn,“ nechal se slyšet po zápase. Po nepovedené první dvacetiminutovce Holešovičtí hru vyrovnali a po brankách Látala, Kratěny a Podlešáka dokonce srovnali stav na 3:3.

„Když jsme vyrovnali, věřili jsme, že to můžeme otočit. Oni se ale nesložili a dali zase rychlé tři góly včetně našeho vlastního, možná zbytečně. Snad jsme si mysleli, že už to půjde samo. Bohužel, pak nás rozhodčí párkrát vyloučil a už to bylo těžké,“ litoval bek promarněnou šanci na obrat. Plzeň už v poslední části kontrolovala utkání, snížit se povedlo jen Petru Tonovi z trestného střílení.

„Hráli houževnatě a takový jednoduchý hokej. Jenom nahodit, napadat a to jim dneska stačilo,“ vysvětloval Libor Procházka herní projev svých přemožitelů. Vrásky na čele defenzivě dělal zejména nový elitní útok Lasselsbergeru ve složení Fabuš - Straka - Vlasák. Nesmírně produktivní formace nasázela brankáři Pöpperlemu do sítě rovnou čtyři góly. „Jsou to šikovní hráči a o to víc a rychleji se k nim musí přistupovat. Tady na tom velkém place mají hodně prostoru a stačí aby jeden z nás zaváhal a oni hned udělají přečíslení,“ upozorňoval důrazný bek na herní aspekty širokého kluziště v ČEZ Areně.

Po utkání s Litvínovem a Libercem dostala Sparta mimořádný příděl branek, rovných šest. „Padalo jim to tam skoro co rána to gól. Musíme si rozebrat na videu hru v obraném pásmu, celá lajna. To není totiž o jednom dvou hráčích, ale o pěti lidech. Oni se v těch širokých rozích různě točili a my je nepřebírali tak, jak jsme měli,“ zdůraznil Procházka nutnost spolupráce na ledě.