20. 3. 2009 Lucie Strouhová

Prohra s námi nic neudělá, věří Netík

Poprvé v domácím stánku museli Pražané sklopit hlavu před soupeřem. Nic platné nebyly ani dva body Tomáše Netíka, jenž přesnými pasy pomohl dotáhnout utkání alespoň do prodloužení. V tom nakonec uspěli Karlovarští.

Vyloučení Langhammera, šestadvacet vteřin do koce prodloužení. Vhazování ve středním pásmu, přesto hosté z Karlových Varů stačili utkání rozhodnout. „Podařilo se jim vyhrát buly a zatáhnout rychle puk do pásma. Pak ještě zbývá dost času na to si vytvořit šanci a zužitkovat ji,“ smutnil po zápase subtilní útočník.

Tomáš Netík

„Čtyři na tři je dobrá přesilovka. My ji nevyužili a byli jsme potrestáni,“ pokračoval Netík, jenž očekával, že druhý semifinálový duel nebude snadný jako ten úvodní. „Nemohli jsme čekat, že jim dáme dvakrát pět branek. Včera nám pomohly dvě rychlé branky, dnes se dostaly do vedení Vary a hned to bylo znát. Zápasy byl vyrovnaný do poslední chvíle a na konci se k nim přiklonilo štěstí,“ pokrčil rameny neúnavný kličkař.

Na rozdíl od čtvrtfinále a prvního semifinálové utkání Spartě v druhém zápas nevycházely přesilové hry. Krom té úvodní se vůbec nedokázala prosadit a výrazněji ohrozit Mensatora. „Mají k dispozici videa stejně jako my, určitě naše přesilovky analizovali a připravili se na ně. Někdy je to ale také o štěstí, puk se odrazí od brusle a vy si pak můžete říkat, jak to bylo skvěle secvičené,“ mávl rukou sparťanský odchovanec.

Série pokračuje v neděli v Karlových Varech, kde mimo jiné Netík rok působil. „Nic to ale neznamená, doufám, že prohra s námi nic neudělá. Série bude vyrovnaná, hrají proti sobově dobří soupeři. Chceme určitě ve Varech vyhrát, začíná se od nuly a uvidíme,“ uzavřel šestadvacetiletý křídelník druhé formace.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta zavítá po letech do Českých Budějovic

​Sparťani blízko rekordu, darovali krev i plazmu

O účast na MS U20 zabojují tři sparťané

Horák: Gesto fair play? Klobouk dolů