1. 1. 2008 Vojtěch Gibiš

Prostě jsem to tam doplácal, popsal Mrňa svůj první gól

V zápase s jihočeským Mountfieldem se symbolicky prosadil jak nejproduktivnější útočník, tak úplný nováček. Pro devatenáctiletého forvarda Pavla Mrňu to byl desátý extraligový duel v životě. Na zápas s Mountfieldem hned tak nezapomene, po Dragounově přihrávce se mu totiž podařilo překonat zkušeného brankáře Turka. Hokejista, který letos hraje i za druholigové Benátky, si připsal první extraligový gól i úplně první bod v kariéře.
Prosinec 2007 prožíval Mrňa se smíšenými pocity. Potají myslel na účast na mistrovství světa hráčů do dvaceti let, které se koná v Pardubicích a Liberci, ale nakonec byl nominován jen jako náhradník. Na národní tým nezanevřel, bedlivě výkony českého týmu sleduje. "Klukům se daří, je to škoda, že jsem se tam nedostal. V sobotu jsem se byl dokonce v Pardubicích s kluky ze sparťanské juniorky podívat." Radost mu pak udělalo prohlášení sparťanského vedení, které poslalo Michala Havla do Ústí nad Labem s tím, že větší šanci dostane právě Mrňa. A vytáhlý forvard se šance opravdu chytil, v osmém zápase v extralize v této sezóně skóroval.

Běžela devětadvacátá minuta, když se ve slibné pozici před Dubou objevil budějovický obránce Gřegořek. Než stačil vystřelit, sebrali mu sparťané puk, a vydali se k rychlému protiútoku. Dragoun zatáhl puk do třetiny po mantinelu, nahrál před branku, tam už Mrňa touš usměrnil za Turkova záda. "Bylo to velmi šťastné, ale i tak jsem moc rád. Bylo to napůl hokejkou, napůl bruslí. Nějak jsem to tam prostě doplácal," smál se po utkání šťastný střelec. Mrňa jel hned za rozhodčími a schoval si puk na památku. "Doma mu najdu nějaké místo, ještě žádné cennější puky totiž nemám," vysvětlil.

Devatenáctiletý útočník přitom plánoval, že hrát nebude. "Původně jsem měl v sobotu hrát za Benátky nad Jizerou, ale áčko dostalo přednost." Místo odpočinku po druholigovém utkání tak v neděli přijímal gratulace od spoluhráčů. "Kluci říkali, že je dobře, že to tam padlo. A že budu platit zápisné, což je deset tisíc. Co dostanu za vítězství, to asi zase odevzdám," krčil rameny hokejista, který si odbyl premiéru v extralize v lednu 2007 ve Vítkovicích. Mrňovi však zápisné nevadilo, s radostí sledoval zprávy na telefonu. "Hned po zápase jsem měl už nějaké zprávy na mobilu, psali hlavně kluci z juniorky."

Po vstřelené brance vzrostla i Mrňova ofenzivní chuť, dostal se do dalších dvou šancí. "Vyjel jsem z rohu a vystřelil, měl jsem však střílet víc nahoru. S Karlem Hromasem jsme pak jeli dva na jednoho. Zkusil jsem mu přihrát, ale bohužel tu nahrávku zachytili," litoval zmařených akcí hokejista, kterého čeká letos i velký boj s maturitou. Sparta před koncem roku zvedla hlavu, doma dvakrát za sebou vyhrála. I Mrňa doufá, že zápas Mountfieldem byl pro obhájce mistrovského titulu tím správným nabuzením k lepším výsledkům. "Už duel s Ústím nás povzbudil, urvali jsme výhru v poslední minutě. Proti Českým Budějovicím náš výkon gradoval, šli jsme od začátku za vítězstvím," uzavřel mladý forvard.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Permanentkáři si mohou vyzvednout ročenku!

Kvapil: Druhé zranění už bylo frustrující

Forman: Ve Spartě chci zůstat dlouho

Permanentky na novou sezonu v prodeji!